W związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży w lipcu na warszawskim Lotnisku Chopina będą obowiązywały zaostrzone środki bezpieczeństwa, m.in. wzmożone kontrole pasażerów i ograniczenia w ruchu drogowym – zapowiadają władze portu oraz Straż Graniczna.

Komendant placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie płk Robert Kulus podkreślił, że w związku z przywróceniem – od 4 lipca do 2 sierpnia – kontroli na wewnętrznych granicach kraju zmieni się organizacja pracy lotniska.

W hali przylotów pojawiły się już dodatkowe stanowiska SG, gdzie będą prowadzone wyrywkowe kontrole. „Będziemy chcieli realizować te kontrole w sposób jak najmniej dokuczliwy dla pasażerów. Niemniej jednak, mając na uwadze bezpieczeństwo kraju, należy być przygotowanym na pewne utrudnienia” – powiedział Kulus.

Komendant zaapelował, aby podróżni nie pozostawili bagażów bez opieki. „Każdy taki pozostawiony bagaż, który musi zostać sprawdzony przez Straż Graniczną, oznacza ewakuację pasażerów i opóźnienia samolotów. Tutaj będziemy reagować szybko i bezwzględnie” – powiedział Kulus.

źródło: Kurier PAP