Policjanci z Malborka we współpracy z Komendą Wojewódzką w Gorzowie Wielkopolskim i niemiecką Policją zabezpieczyli trzy dzieła sztuki oraz figurkę przedstawiającą Chrystusa. Wartość odzyskanych obrazów to 250 tysięcy euro. Podejrzanym w tej sprawie jest 43-letni Polak, który mieszka na terenie Niemiec. Dzieła sztuki zostały przewiezione i zabezpieczone w Muzeum Zamkowym w Malborku.

2

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku, w ramach międzynarodowej pomocy prawnej, na początku tego miesiąca zabezpieczyli dzieła sztuki o wartości około 250 tysięcy euro. O pomoc w odzyskaniu obrazów zwróciła się policja niemiecka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dzieła sztuki najprawdopodobniej są przechowywane na terenie Malborka. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

3

Funkcjonariusze odzyskali dwa poszukiwane obrazy oraz  figurkę przedstawiająca Chrystusa Zmartwychwstałego. Funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze jeden obraz, którego pochodzenie obecnie ustalają.

Podejrzanym w tej sprawie jest 43-letni Polak mieszkający w Niemczech. Dzieła sztuki zostały zdeponowane w Muzeum Zamkowym w Malborku.

KWP w Gdańsku / mw