Basen w Austrii zakazał wstępu uchodźcom po tym, jak 13-letnia dziewczynka zeznała policji, że mężczyzna o ciemnej karnacji wszedł za nią do damskiej szatni, a następnie ją molestował.

W związku ze zdarzeniem, przed wejściem na basen, który mieści się w Mistelbach postawiono tabliczki z napisem: „dziś nie ma wstępu dla uchodźców”.
Policja prowadzi śledztwo w sprawie zgłoszonego incydentu. Według molestowanej dziewczynki, mężczyzna miał ciemną karnację, ale uciekł ponieważ krzyczała i nie potrafiła podać więcej szczegółów.
Miejscowy burmistrz- Alfred Pohl, powiedział: –Decyzja o zakazie wstępu dla uchodźców nie została podjęta pochopnie. Biorę za nią odpowiedzialność. I dodał: -Przestrzegania zakazu pilnuje dwóch strażników, którzy patrolują basen.

Do podobnego zdarzenia doszło na austriackim basenie w grudniu 2015 roku, kiedy to 10-letni chłopiec został zgwałcony przez Irakijczyka. Dziecko doznało poważnych obrażeń i musiało być hospitalizowane. Matka chłopca powiedziała w wywiadzie dla jednej z gazet, że jej syn płacze przez sen niemal każdej nocy od ataku.

W tej sprawie 22-letni napastnik został skazany na sześć lat więzienia.

Marta Bilska

Zobacz również: