Dawid Albaaj i Artashes Baroyan, znany jako „Arci”, zagrają w Płocku 8 lipca podczas festiwalu Reggaeland. Muzycy wystąpią na Scenie Sound System Circus Love. Organizatorzy imprezy przypominają, że karnet na Reggaeland w promocyjnej cenie 60 zł można nabyć jeszcze tylko przez tydzień.

Dawid Albaaj aka David D’light to pochodzący z Gdańska kompozytor oraz autor tekstów. Ostatnie lata spędził w Sztokholmie gdzie m.in. rozwijał swoją muzyczną pasję, czego efektem był wydany w 2013 roku singiel „Your Style”. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Krystianem „K-Jah” Walczakiem, czego efektem był numer „Righteousness”, który ukazał się na składance „Sweet Love Riddim” dołączonej do magazynu Free Colours. W międzyczasie wystartował w konkursie Discovered By Good Time Radio, gdzie zajął zaszczytne, trzecie miejsce. Na koncie ma także nagrany wspólnie z Wersmanem numer „Miłości Chwila”. Artysta regularnie pojawia się na scenie u boku Kamila Bednarka czy Mesajah, z którym wystąpił podczas kwalifikacji do konkursu „Przebojowe Duety”. Obecnie Dawid pracuje nad swoim materiałem.

2

Pochodzący z ciepłej słonecznej Armenii Arci, do Polski przyjechał 20 lat temu. Muzyką zajmuje się muzyką od 12 lat – jak przyznaje, to jego pasja. Porusza się w klimatach reggae przyprawionego słonecznymi melodyjnymi dźwiękami, z dobrym przekazem. W swoich kompozycjach często zawiera orientalne, ormiańskie brzmienia. W muzyce Arciego usłyszymy także dużo dancehallowych i hip-hopowych rytmów. Artysta niedawno wypuścił nową płytę ” Mam powód „. Utwory zostały nagrane w trzech językach: polskim, angielskim i ormiańskim. Na płycie pojawia się dużo kobiecych wokali oraz kilku ciekawych gości za granicy i z Polski. Arci występował podczas wielu festiwali, koncertując również za granicą.

Dawid Albaaj aka David D’light oraz Arci wystąpią pierwszego dnia Reggaelandu na przystosowanej specjalnie dla osób niepełnosprawnych Scenie Sound System Circus Love. Festiwal odbędzie się w dniach 8-9 lipca na plaży nad Wisłą w Płocku. Karnety w cenie 60 zł (cena obowiązująca do dnia 30 czerwca 2016) można kupić na stronie Ticketpro, w punktach sprzedaży stacjonarnej tj. Empik czy Media Markt (dokładny wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl) oraz w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (Płock, ul. Tumska 9a).

Organizatorzy zachęcają do skorzystania z darmowej aplikacji mobilnej Reggaelandu dostępnej w sklepie Google Play i AppStore, w której znaleźć można wszystkie najważniejsze informacje dotyczącej tegorocznej edycji festiwalu. Nowością jest także darmowa aplikacja „MiastO!Żyje” gromadząca informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych odbywających się w Płocku, dostępna w sklepie Google Play i AppStore.