25 czerwca w Warszawie zostaną zorganizowane 2 wyjątkowe eventy charytatywne. Pierwszym z nich jest Parada Seniorów i Piknik Pokoleń a drugim Bieg dla Stasia 2- Go Away SMA. Niezwykła atmosfera tych wydarzeń będzie z pewnością doskonałą okazją do odwiedzenia ich przez całe rodziny. Na wszystkich „małych i dużych” czekać tego dnia będzie dużo atrakcji. Zainteresowanych zapraszamy do aktywnego spędzenia weekendu.

W sobotę 25 czerwca odbędzie się trzecia edycja Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń w Warszawskim CSW w Parku Ujazdowskim.Event rozpocznie się o godzinie 12.00przemarszem Parady Seniorów po ulicach centrum Warszawy.Wyjście na ulice Warszawy to symboliczna prezentacja rosnącej grupy osób starszych(społeczności liczącej niemal 10 milionów osób)– próba pokazania energii, potencjału i twórczości seniorów, ale również problemów i postulatów reprezentantów tej grupy. Parada będzie wesoła, kolorowa i optymistyczna, ale nie infantylna i naiwna, a jej hasłem przewodnim- Dojrzali Wspaniali.Po zakończeniu parady przeniesiemy się na teren parku CSW, gdzie podczas pikniku nastąpi międzypokoleniowa integracja. Wśród przyjemnej zieleni będzie można wziąć udział w warsztatach kulinarnych, ruchowych, rzemieślniczych, koncertach, występach artystycznych, wspólnych grach, zabawach i potańcówkach oraz odwiedzić wystawy i stoiska organizacji pożytku społecznego.

Sąsiednim wydarzeniem odbywającym się niemal równocześnie będzie druga odsłona charytatywnego biegu dla Stasia 2-Go Away SMA. O godzinie 11.00 w Parku Skaryszewskim wystartują uczestnicy zbierający na leczenie i rehabilitacje niespełna dwuletniego Stasia, u którego wykryto rdzeniowy zanik mięśni. Mały bohater od zeszłego roku jako jedno ze 112 dzieci na świecie bierze udział w zagranicznej terapii eksperymentalnej- próbie klinicznej leku na SMA. Badanie może przyspieszyć opracowanie terapii dla wszystkich chorych na rdzeniowy zanik mięśni.W akcjibierze udział coraz więcej osób. Wokół biegu powstała już viralowa akcja, w którą zaangażowali się polscy artyści. Na Facebooku pojawiają się zdjęcia z hasłem #biegdlastasia a na nich gwiazdy znane z ekranów i sceny. Żeby wesprzeć Stasia nie musisz biec, możesz truchtać, a nawet iść. Nie musisz nawet być- wystarczy, że wykupisz cegiełkę- tak organizatorzy charytatywnego biegu zachęcają do pomocy. Trasa biegu wyznaczona jest po ścieżkach parku, na dystansie 5 km, minimalne wpisowe to 50zł. Ponadto każdy może dołączyć do zrzutki, wysłać sms o specjalnej treści, przelać darowiznę na konto Fundacji Przyjaciele Stasia.