Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej pracujący nad sprawą 38- latka podejrzanego o zgwałcenia małoletnich dotarli do kolejnej osoby mającej związek z tą sprawą. Dzisiaj 26-letni mężczyzna usłyszał zarzut obcowania płciowego z małoletnią poniżej lat 15. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pracując dalej nad wyjaśnieniem sprawy wykorzystywania seksualnego małoletnich dziewczyn do jakich dochodziło na Pomorzu, dotarli do kolejnej osoby związanej ze sprawą. Dzięki przeprowadzonej szczegółowej analizie zabezpieczonego materiału dowodowego, w tym materiału filmowego znalezionego podczas jednego z przeszukań w mieszkaniu 38- latka podejrzanego o zgwałcenia, policjanci zdobyli kolejny dowód przestępstwa. Na podstawie zebranego materiału śledczy dotarli do kolejnego podejrzanego w tej sprawie. Kryminalni ustalili kim jest pokrzywdzona małoletnia i nawiązali z nią kontakt.

2
Dzisiaj (20.06) policjanci zatrzymali podejrzewanego 26-letniego mieszkańca Wejherowa. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił 26-latkowi zarzut obcowania płciowego z małoletnią poniżej lat 15 i zastosował wobec niego dozór policyjny. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku- zatrzymanie jest powiązane ze sprawą Krystiana W., którą obszernie opisywaliśmy.

Marta Bilska

źródło informacji/fot.: KWP Gdańsk