projekt: Ernest Raczewski BRUKPROJEKT, Kraków, wykonanie: QOSTKAPROJECT, Chełmek

Perfekcyjną aranżację domu i jego otoczenia poznaje się po detalach. W ogrodzie to właśnie odpowiednio dobrane i wykonane ogrodzenie, schodki, murki, palisady czy krawężniki spajają kompozycję posesji w harmonijną całość. W stworzeniu funkcjonalnych i jednocześnie ozdobnych elementów małej architektury pomóc może szeroka gama produktów uzupełniających z oferty Libet.

Kształtowanie wyjątkowego otoczenia domu to proces, który nie ogranicza się do zasiania trawnika, wybudowania tarasu czy wybrukowania ścieżek. Chcąc uzyskać niepowtarzalny efekt, musimy zadbać o każdy detal, zarówno samego budynku, jak i przestrzeni wokół niego. W tym celu warto zastosować się do kilku prostych zasad.

Diabeł tkwi w szczegółach

O funkcjonalności ogrodu w dużej mierze przesądza dobra komunikacja. Składają się na nią bez wątpienia odpowiednio wytyczone i wykończone ścieżki oraz podjazd. Uniwersalnymi produktami do eleganckiego obramowania brukowanych powierzchni są systemy Kravento Grande i KraventoAlto. Doskonale sprawdzą się zarówno podczas tworzenia dekoracyjnych linii zamykających kręte aleje czy rabaty kwiatowe, jak też przy budowie stopni schodowych. Wygodne schody i schodki to bowiem kolejny składnik ogrodowej aranżacji, który ma olbrzymi wpływ na komfort poruszania się. Są szczególnie potrzebne na działkach charakteryzujących się różnicą poziomów terenu i przy zejściach z wyniesionego nad grunt tarasu. Można je wykonać nie tylko z kostek brukowych, ale też ze specjalnych elementów z serii Libet Completto – Stopni Maxima, Split, Venetia oraz nowości w tej grupie, czyli Stopni Trawertyn i Madera. Dzięki nim schody będą komfortowe i bezpieczne, a jednocześnie eleganckie i przykuwające uwagę.

Mury, murki, palisady

Jednym z nieodzownych elementów każdego ogrodu jest ogrodzenie wydzielające jego granice. Materiałem, który może posłużyć do jego budowy, są bloczki betonowe. W ofercie firmy Libet dostępne są produkty, które w szybki sposób pozwolą wznieść trwałe i estetyczne zwieńczenie obszaru działki. Z myślą o takiej funkcji powstały systemy Maxima i Split. Budowa murku to także doskonały sposób na wyznaczenie poszczególnych stref w samym ogrodzie, ukrycie niepożądanych widoków czy zabezpieczenie skarp. Do ich stworzenia posłużyć mogą elementy różnej wielkości, od niewielkich bloczków Murja czy kostki NatulitMassimo, po pokaźne bloki systemu Maxima. Ciekawy efekt uzyskamy też dzięki Gazonom trapezowym, które można wypełnić ozdobnymi kamieniami lub obsadzić roślinnością. Praktycznym sposobem na ułatwienie sobiezagospodarowania ogrodowej przestrzeni jest także wykorzystanie różnego typu palisad. W zależności od tego, jaki rezultat chcemy osiągnąć, zastosować można, występującą w kilku rozmiarach i kolorach, Palisadę Split, posiadającą nieodparty urok, niewielką Palisadę Rustykalną, popularną Palisadę Classic o walcowatej formie lub – pozwalającą na szybki montaż – Palladio.

Szeroki wachlarz stylów i możliwości

W bogatej i uniwersalnej gamie produktów Libet Complettoznajdziemy wyroby, które pozwolą na stworzenie wyjątkowego otoczenia posesji, niezależnie od wielkości działki czy stylu, na który się zdecydujemy. Uzyskanie spójnej kompozycji bez wątpienia ułatwia komplementarność poszczególnych linii produktowych pod względem kolorystyki, faktury i formy. Miłośnicy ogrodu rustykalnego zwrócą uwagę na kolekcje Madera lub Split. Jeśli natomiast zależy nam, aby przestrzeń wokół naszego domu utrzymana była w nowoczesnym klimacie, warto sięgnąć na przykład po zgeometryzowane elementy systemu Maxima lub bloki Piastra. Możliwości projektowe zwiększa również obszerna paleta kolorystyczna Libet Completto – od ciepłych, naturalnych beżów i brązów, poprzez subtelne szarości i eleganckie grafity, aż do wyrazistej czerni i bieli.

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronach www.libet.pl oraz www.ceramic.libet.pl.

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego, technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.

  1. Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381

www.libet.pl

https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie