Żona zamachowca z Orlando Noor Salman wiedziała, że mąż planuje atak na gejowski klub. Kobiecie mają już w środę zostać postawione zarzuty – poinformowała we wtorek stacja telewizyjna Fox News, powołując się na źródła w FBI.

Według informacji przekazanych przez Fox News chodzi o zarzut pomocnictwa w zabójstwie 49 osób i usiłowania zabójstwa 53 innych, jak również o zarzut składania fałszywych zeznań i niepowiadomienia służb o zbliżającym się ataku.

Członek komisji do spraw Wywiadu Senatu Stanów Zjednoczonych, Angus Kind, powiedział w rozmowie z CNN, że kobieta obecnie współpracuje z policją i może być źródłem ważnych informacji.

Jak podała telewizja NBC, kobieta zeznała, iż starała się odwieźć męża od dokonania ataku, przyznała jednak, że raz zawiozła go do klubu Pulse, gdy ten chciał się rozeznać.

ofiary

Zdaniem śledczych Mateen najprawdopodobniej sam się zradykalizował. Choć najpewniej inspirował się działalnością zagranicznych grup terrorystycznych, to na razie nic nie wskazuje na to, aby od którejkolwiek z nich, np. od Państwa Islamskiego (IS), otrzymywał jakiekolwiek instrukcje.
wk/Kurier PAP

fot. Daily Mail

 

Zobacz również: