W minioną sobotę (11 czerwca 2016) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali do kontroli 18 –letniego kierowcę pojazdu Alfa Romeo. W terenie zabudowanym gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 70 km/h, nastolatek rozpędził swoje auto aż do 202 km/h. W myśli znowelizowanych przepisów ruchu drogowego kierowca czasowo musiał pożegnać się ze swoim prawem jazdy.

W minioną sobotę (11 czerwca 2016) mundurowi z kieleckiej drogówki pełnili służbę w radiowozie wyposażonym w wideorejestartor. Patrolując ul. Ściegiennego w Kielcach policjanci zauważyli osobową alfę romeo, której kierowca zdecydowanie za szybko się poruszał się w terenie zabudowanym. Na drodze gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 70 km/h, kierujący rozpędził się aż do 202 km/h.

Po chwili funkcjonariusze zatrzymali do kontroli pędzące auto. Okazało się za kierownicą włoskiego pojazdu siedział 18–letni mieszkaniec gminy Morawica.  Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny oraz na jego konto zostały naliczone punkty karne. Dodatkowo nastolatek musiał czasowo przegnać się ze swoim prawem jazdy.

Zobacz również: