Na 5 lat więzienia i 100 tys. zł grzywny skazał olsztyński Sąd Okręgowy mieszkańca Szczecina, który oszukiwał osoby kupujące w Internecie środki na odchudzanie lub anaboliki. Na oskarżonym ciążyło 1314 zarzutów, a wyrok w sprawie liczy 370 stron

Łukasz K. ma 28 lat i mieszka w Szczecinie. Oszukał ponad 1300 osób z całej Polski zakładając w internecie strony, na których oferował paniom „skuteczne tabletki na odchudzanie”, a panom dbającym o sylwetkę – sterydy anaboliczne, które miały pobudzać przyrost masy mięśniowej.

K. co chwilę zmieniał strony internetowe, na których reklamował towary – te jednak w rzeczywistości nie istniały. K nie wysyłał zamawiającym przesyłek, a jeśli ktoś wpłacał jedynie zaliczkę, albo płacił przy odbiorze – wysyłał puste koperty, albo wkładał do nich popularny lek na przeziębienie.

Przeciętna wartość towarów zamawianych przez klientów z całej Polski u Łukasza K. nie przekraczała 200-400 zł, w związku z czym wielu oszukanych przez niego ludzi rezygnowało z zawiadomienia policji. Dopiero policjanci z Lidzbarka Warmińskiego wpadli na trop oszusta i dlatego to na Warmii prowadzono najpierw śledztwo, a potem proces w tej sprawie.

ban/Kurier PAP