Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki prezentuje kolejnych wykonawców lipcowego festiwalu muzyki korzennej. Polski Silesian Sound Live wystąpi na płockiej plaży pierwszego dnia imprezy (8 lipca) na Scenie Głównej.
Silesian Sound Live to zespół z Cieszyna Śląskiego, z miejscowości Ustroń. W jego skład wchodzą Ceen, ChvaściuiWoyta. W swojej twórczości  inspirują się takimi nurtami jak reggae roots, dancehall i hip-hop z elementami szeroko pojętej muzyki elektronicznej. W swojej karierze zagrali ponad 400 koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Szerokiej publiczności dali się poznać dzięki takim utworom jak „Dancehall” czy „Będzie dobrze”. Pierwszy był singlem promującym składankę “Rap Style vol.2″ wytwórni Luna Music, natomiast drugi znalazł się swego czasu na jednym z największych wydawnictw reggae rodzimego rynku muzycznego jakim był projekt “Polski Ogień”. W listopadzie 2008 roku grupa wydała swój oficjalny, debiutancki mixtape zatytułowany “Moje Miejsce”. W listopadzie 2009 roku powstał drugi dancehallowymixtape zatytułowany“Ceen&ChvLikeDancehall”. Głos jednego z członków Silesian Sound Live,Chvaścia, można było usłyszećna kilku znaczących w kraju wydawnictwach, jak płyta Junior Stressa czy Fandango Gang. W październiku 2011 roku, nakładem Lou&RockedBoys, Chvaściu wydał swój długo oczekiwany, pierwszy solowy album zatytułowany “Moje Korzenie”. Z inicjatywy Ceena w lutym 2013 roku ukazuje się krążek zatytułowany „Po godzinach”. Do współpracy przy tym projekcie Ceen zaprosił polskich i zagranicznych wykonawców, takich jak Bas Tajpan, Mad Majk, Tallib, Sztoss, KaCeZet, Chvaściu czy Jabaman.
Festiwal Reggaeland odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 na plaży nad Wisłą w Płocku. Karnety w cenie 60 zł (cena obowiązująca do dnia 30 czerwca 2016)można kupić na stronie Ticketpro, w punktach sprzedaży stacjonarnej tj. Empik czy Media Markt (dokładny wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl) oraz w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (Płock, ul. Tumska 9a). W dniach 3-5 czerwca podczas trwania VIII Jarmarku Tumskiego w Płocku karnety można będzie kupić także przy stoisku promocyjnym POKiS.
Organizatorzy zachęcają do skorzystania z darmowej aplikacji mobilnej Reggaelandu dostępnej w sklepie Google Play i AppStore, w której znaleźć można wszystkie najważniejsze informacje dotyczącej tegorocznej edycji festiwalu. Nowością jest także darmowa aplikacja „MiastO!Żyje” gromadząca informacje o wydarzeniach kulturalnych, sportowych i społecznych odbywających się w Płocku, dostępna w sklepie Google Play, a wkrótce również i w AppStore.