Robert Lewandowski, „najlepszy napastnik turnieju”, może zdaniem dziennikarzy „The Times” dać polskiej reprezentacji przepustkę do ćwierćfinałów rozpoczynających się w piątek mistrzostw Europy. Jak podkreślają, piłkarz Bayernu może liczyć na silne wsparcie.
Eksperci zwrócili uwagę, że Polacy „musieli przeklinać swój los po losowaniu grup, które sprawiło, że trafili na kolejne spotkanie z Niemcami i uznawany za derby pojedynek z Ukrainą”. Autorzy specjalnego dodatku, w którym omawiane są szanse wszystkich drużyn występujących na Euro, zapewniają jednak, że podopieczni Adama Nawałki „powinni być pewni siebie”.
„(Polacy) pokonali Niemców u siebie w trakcie eliminacji, a teraz mogą liczyć na utalentowaną grupę zawodników wspierających Roberta Lewandowskiego. Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Łukasz Piszczek i Arkadiusz Milik są sami w sobie wyróżniającymi się graczami” – napisali dziennikarze, podkreślając, że dla napastnika Bayernu Monachium „dobre występy we Francji mogą być argumentem za uznaniem go najlepszym na świecie”.
W redakcyjnej sondzie, w której eksperci gazety byli pytani o największą niespodziankę turnieju, dwóch wskazało na drużynę biało-czerwonych. Dziennikarz Rory Smith argumentował, że „polska drużyna to znacznie więcej niż tylko Robert Lewandowski”. Z kolei były napastnik reprezentacji Irlandii Tony Cascarino wskazał na Polskę: „nawet jeśli tylko z powodu Lewandowskiego”.
Ankietowani eksperci zgodnie podkreślili, że nie spodziewają się, żeby reprezentacja Irlandii Północnej, niedzielny rywal Polaków w pierwszym meczu turnieju, była w stanie wyjść z grupy, a dwóch wskazało na mecz Niemcy – Polska jako najbardziej ekscytujące starcie tej fazy rozgrywek.
źródło informacji: Kurier PAP