Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon, prowadzony przez Grzegorza Wajsa, zawitał na Lubelszczyznę. Siódmy etap tegorocznego cyklu z udziałem 400 amatorów na rowerach górskich został zorganizowany w Urszulinie w powiecie włodawskim. To serce Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Przepiękna lokalizacja w otoczeniu jezior i dziewiczej przyrody. Wymarzona na czerwcowy weekend pod hasłem „Polesie Aktywnie” – Rodzinny Weekend Rowerowy i Biegowy. Najpierw w Urszulinie odbył się LOTTO Poland Bike Marathon, a dzień później – 24. Ogólnopolskie Biegi Ekologiczne.

Miłośnicy „dwóch kółek” mieli dwa dystanse do wyboru. Na trasie MAX (52 km) nie było mocnych na kolarzy TRW Cloudware Team. Zwyciężył Łukasz Góralewski, przed Adrianem Jusińskim i Bartoszem Grędzińskim (wszyscy trzej z TRW Cloudware Team). Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Sikora (Wola Bike Orbea Team), wyprzedzając Urszulę Luboińską (Trezado Biketires.pl) i Annę Urban (TRW Cloudware Team). Dla Góralewskiego i Sikory były to drugie zwycięstwa w obecnym sezonie LOTTO Poland Bike Marathon.

Na dystansie MINI (33 km) najszybszy był Robert Sawa (Auto Mik Team Łęczna), przed Kamilem Rojkiem (TRW Cloudware Team) i Łukaszem Bieleckim (Absolute Bike Team). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Gregorowicz (Wola Bike Orbea Team), przed Małgorzatą Knapczyk (Wieliszew Heron Team) i Elżbietą Tyszkiewicz z Gdańska. Sawa i Gregorowicz wygrali pierwszy raz w tegorocznym LOTTO Poland Bike Marathon.

Na trasie FAN (10 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach gminy Urszulin w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Jan Stryjewski z Dzierzgowa (KKS Ciechanów), przed Janem Owczarkiem (Warszawski Klub Kolarski) i Antonim Kidą (Opty Grodzisk Mazowiecki). Rywalizację dziewcząt wygrała Dominika Wiśniewska (BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki), przed  Martą Rusek z Warszawy i Mają Cieślą (Warszawski Klub Kolarski). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.
W rywalizacji drużynowej zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Wola Bike Orbea Team oraz New Age Fitness – SklepRowerowy.pl. Klasyfikację rodzinną wygrali Gregorowiczowie, przed rodzinami Szyszko i Rusek. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzi nadal Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team), a w gronie kobiet nową liderką została Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie). LOTTO Poland Bike Marathon w Urszulinie został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Urszulin.

Rozgrywane dzień później w Urszulinie 24. Biegi Ekologiczne zgromadziły na starcie około 400 osób. Najpierw odbyły się biegi przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Potem biegi na 5 i 10 km. Na koniec 1. KIA Półmaraton Poleski. Trasę liczącą 21 km najszybciej pokonali Andrzej Starżyński (Chemik Elektrownia Puławy) i Tatiana Biełovol z ukraińskiego Kowla. W klasyfikacji 1. Duathlonu o Puchar Wójta Gminy Urszulin zwyciężyli Wojciech Mróz (Chełmska Grupa Triathlonu) i Zuzanna Załoga (Be Alive).

Teraz Grzegorz Wajs i ekipa Poland Bike wracają na Mazowsze. Już w najbliższą sobotę 11 czerwca w Otwocku odbędą się IX Drużynowe Mistrzostwa Polski MTB Amatorów. Niezwykle widowiskowe zawody. Start i meta wyścigów na stadionie OKS Start Otwock.