kominiarkach i z nożem przyjeżdżali pod dom młodego mężczyzny. Groźbami usiłowali wymusić na pokrzywdzonym pieniądze. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie zatrzymali kobietę i trzech mężczyzn, odpowiedzialnych za te zdarzenie. Wszyscy usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Grozi im do 10 lat więzienia.

31 maja do komendy w Jarocinie zgłosił się młody mężczyzna. Poinformował policjantów, że od jakiegoś czasu jest zastraszany przez kilka osób, które żądają od niego spłaty długu. Jak wynikało z zawiadomienia, mężczyzna kilkanaście tygodni temu pożyczył od jednego z mężczyzn 50 zł. Oddał pieniądze, jednak wierzyciel żądał spłaty 1000 zł, gdyż jego zdaniem tyle wynosiły odsetki.

Gdy zgłaszający się nie zgodził, słowne żądania zamieniły się w groźby pobicia zgłaszającego i jego dziewczyny. Pożyczkodawca wraz ze swoimi znajomymi nękali pokrzywdzonego telefonicznie. Na tym jednak również nie poprzestali. Pod koniec maja cała czwórka udała się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego. Zamaskowani w kominiarki i wyposażeni w nóż chcieli wymusić spłatę długu. Okazało się, że mężczyzny nie ma w domu. Jeden ze sprawców, 28-letni mieszkaniec gminy Jarocin, rzucił kamieniem w okno, wybijając w nim szybę.

Coraz bardziej agresywne zachowanie sprawców gróźb i obawa przed ich spełnieniem, skłoniły pokrzywdzonego do poinformowania o tym Policji.

Jeszcze tego samego dnia, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, zatrzymali trzy osoby mające związek z tą sprawą: 21-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 18 i 25 lat. Dzień później do policyjnego aresztu trafił trzeci mężczyzna w wieku 28 lat. Podczas przeprowadzonego w jego miejscu zamieszkania przeszukania, policjanci znaleźli kominiarki oraz nóż.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Na wniosek Policji, prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze. Grozi im do 10 lat więzienia. Ponadto 28-latek za wybicie szyby, odpowie także za uszkodzenie mienia.

KWP Poznań

Zobacz również: