Były pracownik techniczny Comcastu, skazany wcześniej za zabicie 23-letniej Polki, Urszuli Sakowskiej, otrzymał ponownie wyrok dożywotniego więzienia za zgwałcenie i zabicie drugiej ofiary.

jak informuje chicagowski Dziennik Związkowy, 35-letni obecnie Anthony Triplett stanął przed sądem w ponad 10 lat po tym, gdy zgwałcił i udusił Urszulę Sakowską. Ciało ofiary znaleziono w wannie w dwa dni po wizycie w jej mieszkaniu Tripletta, który jako pracownik firmy Comcast miał instalować telewizję kablową.

Siedem tygodni wcześniej podobną wizytę psychopata – jak go określała prokuratura – złożył Janince Ordidge. Triplett zgwałcił kobietę i z zimną krwią zamordował.

– Nareszcie koniec. Długo na to czekaliśmy – powiedziała Loretta Shamley, siostra Ordidge, która przyjechała z Memphis do chicagowskiego sądu na odczytanie wyroku.

Po trwającej 7 dni rozprawie ławie przysięgłych zajęło tylko 40 minut uznanie Tripletta winnym zarzucanych czynów. Testy DNA, które okazały się kluczowym dowodem w sprawie, wykazały że zdrapany naskórek znaleziony pod paznokciami Ordidge należy do byłego pracownika Comcastu. (ak)