Policjanci z grupy pościgowej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Patryk K. mimo wyroku za uprowadzenie 19-latka nie stawił się do zakładu karnego, by odbyć karę. Wpadł w ręce policjantów w centrum Poznania.

Policjanci z Wydziału Ochrony i Poszukiwań Osób KWP w Poznaniu zatrzymali 31 maja br. 24-letniego Patryka K. Mężczyzna jechał jako pasażer w samochodzie osobowym. Na Al. Marcinkowskiego w Poznaniu auto zostało zatrzymane, a poszukiwany mężczyzna sprawnie obezwładniony i przewieziony do aresztu. Patryk K.  był poszukiwany listem gończym wystawionym przez Sąd Okręgowy w Poznaniu w kwietniu tego roku.

Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili, że Patryk K. przez kilka miesięcy ukrywał się. Po wyroku który zapadł w ubiegłym roku, nie stawił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć resztę kary. W związku z tym jego nazwisko znalazło się na liście gończym i wykazie osób poszukiwanych.

Patryk K. był jednym z oskarżonych w procesie o uprowadzenie 19-latka. Do porwania doszło w maju 2012 r. kiedy 19-latek czekał na autobus do szkoły. Porywacze przetrzymywali go w podziemnym bunkrze. Od rodziny żądali miliona złotych za jego uwolnienie. Po dziesięciu dniach koszmaru policjanci uwolnili chłopaka, a sprawców zatrzymali.

W połowie ubiegłego roku cała piątka zatrzymanych przez policjantów porywaczy usłyszała wyroki od trzech do dwunastu lat więzienia.

(KWP Poznań /d)