Dożywocie dla stołecznego „zabójcy z ogłoszenia”. Zamordował dwie osoby

0

Prawomocna jest już kara dożywotniego więzienia dla Jerzego B., zwanego „zabójcą z ogłoszenia”, za zamordowanie dwóch osób, które sprzedawały mieszkania w stolicy. W czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał taki wyrok sądu pierwszej instancji.

Do dwóch zabójstw, o które prokuratura oskarżyła Jerzego B., doszło w 2013 r. 22 lutego w swojej wystawionej na sprzedaż willi zamordowany został emerytowany lekarz Jerzy O. Zginął od ośmiu ciosów nożem, wcześniej był też obezwładniony gazem pieprzowym. Jak ustalono w śledztwie, Jerzy B. podawał się za Amerykanina zainteresowanego kupnem domu.

Pół roku później, pod koniec sierpnia 2013 r. Jerzy B. umówił się z Elżbietą S. oferującą do wynajęcia dom w południowej dzielnicy Warszawy. Kobieta została obezwładniona, była duszona i również zginęła od ciosów nożem w szyję i klatkę piersiową.

Poszukiwanie zabójcy zajęło wiele miesięcy; policjanci, którzy łączyli obie zbrodnie, wystawiali nawet fikcyjne ogłoszenia o sprzedaży, chcąc zwabić mordercę. Został zatrzymany po intensywnych działaniach śledczych w 2014 r.

źródło: Kurier PAP

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ