Już 11 czerwca br. na Bulwarach Wiślanych Jana Karskiego w Warszawie odbędzie się jedno  z najważniejszych wydarzeń dedykowanych profilaktyce raka piersi w Polsce – Dzień Różowej Wstążki.W tym dniu będziemy celebrować zdrowy styl życia poprzez treningi fitness, warsztaty kulinarne, czyspotkania z dietetykami. Wydarzenie będzie również wspaniałą okazją do promocji profilaktyki i uświadamiania Polkom, że wcześnie wykryty rakpiersi to nie wyrok.

Podczas Dnia Różowej Wstążki uczestnicy będą mogli spotkać się z wieloma ekspertami: lekarzami, przedstawicielami fundacji onkologicznych,dietetykami czy trenerami, którzy  opowiedzą, jak żyć, aby jak najdłużej cieszyć się świetnym zdrowiem i przeciwdziałać poważnym chorobom takim jak rak piersi. Spotkania z nimi poprowadzą znani i lubiani prezenterzy:  Dorota Wellman, Olivier Janiak i Filip Chajzer. Oprócz prowadzących, Dzień Różowej Wstążki świętować będzie razem z uczestnikami Ambasadorka AVON, wokalistka, skrzypaczka,kompozytorka – Justyna Steczkowska.

W czasie wydarzenia na gości czekać będą ciekawe aktywności w strefach tematycznych, w strefie kulinarnej popularni blogerzy zdradzą tajniki na zdrowe i pyszne dania. Fani fitnessu będą mogli spróbować swoich sił podczas dwóch energetycznych treningów Nike Training Club, a zwolennicy biegania, jak również wszyscy planujący rozpoczęcie przygody z tym sportem, będą mogli dołączyć do sesji biegowych z trenerami Nike+ Run Club.

Uczestnicy będą mogli także powalczyć o dodatkowe kilometry, które zostaną zamienione na badania USG piersi– dzięki ćwiczeniom na rowerach stacjonarnych.

W strefie dla dzieci najmłodsi uczestnicy będą mogli sprawdzić, co można zrobić z różowego piasku, pobawić się z animatorami magiczną ciastoliną, puścić tysiące baniek mydlanych i posłuchać bajek czytanych przez znaną mamę Karolinę Malinowską.

 Profilaktyka zdrowia nie dotyczy tylko kobiet, dlatego mężczyźni na Dniu Różowej Wstążki będą mogli dowiedzieć się więcej na ten temat oraz znaleźć też coś dla siebie – np. skorzystać z usług profesjonalnego barbera, czy włączyć się do gry w specjalnej strefie multimedialnej.

W wyjątkowej strefie relaksu, goście będą mogli odpocząć na różowej trawie i posłuchać wywiadów z gwiazdami i ekspertami. Panie będą mogły poczuć się wyjątkowo i kobieco korzystając z profesjonalnego brafittingu w strefie Li PARIE oraz bezpłatnych makijaży, które wykonają wizażyści AVON w strefie piękna.

Punktem kulminacyjnym Dnia Różowej Wstążki  będzie podsumowanie liczby kroków zebranych w maju, w ramach dedykowanej rywalizacji w aplikacji Endomondo: „AVON WALK. Każdy krok ma znaczenie”i ogłoszenie liczby badań USG piersi, które zostaną dofinansowane w tym roku podczas październikowej akcji Gabinety z Różową Wstążką.A w wielkim quizie Różowej Wstążki do wygrania będą stylowe nagrody: skuter VESPA i pięć rowerów ElectraBike.

 Dzień Różowej Wstążki odbędzie się w sobotę,11 czerwca 2016 r. na Bulwarach Wiślanych Jana Karskiego w Warszawie, w godzinach od 14:00 do 18:00.