Dwa samochody spłonęły nocą  przy ul. Wojska Polskiego w Milanówku.  Przyczyną było prawdopodobnie podpalenie, czego nie wyklucza policja.  Jeden z z samochodów  został skradziony dwa miesiące temu.

Zgłoszenie o pożarze przy ul. Wojska Polskiego strażacy otrzymali 18 maja około godz. 1.30. Natychmiast wysłali tam dwa wozy gaśnicze. Płonęły auta osobowe:  Honda i Renault, ustawione od siebie w odległości około 50 metrów.  Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Działania zostały zakończone o godzinie 2.06. W akcji brały udział dwa zastępy straży pożarnej. Jeden z samochodów  spłonął całkowicie, drugi jest bardzo uszkodzony. Najprawdopodobniej doszło do podpalenia  – informuje  Grzegorz Łach, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku.

Policja zajmuje się ustaleniem przyczyn pożaru, wiadomo, że jedno z aut było kradzione. – Jeden z z samochodów  został skradziony dwa miesiące temu. Ustaliliśmy już właścicieli pojazdów i obecnie  trwają czynności wyjaśniające – mówi Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.  Teraz policjanci czekają na opinię biegłego- eksperta do spraw pożarnictwa, ale nie wykluczają podpalenia.

am