Na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Orkana, kierujący pojazdem marki Skoda potrącił 16-latka. Sprawca zdarzenia to 24-letni mieszkaniec Lublina. Nie zatrzymał się przed przejściem pomimo tego, że na lewym pasie zatrzymał się inny pojazd, ustępując pierwszeństwa pieszemu. Nastolatek ze złamaną nogą trafił do szpitala w Lublinie. Wypadek został zarejestrowany przez kamery miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (31.05.2016) około godz. 17:50 na skrzyżowaniu ul. Orkana z ul. Kaczeńcową. 24-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki Skoda, jechał prawym pasem ruchu ul. Orkana od Al. Kraśnickich w kierunku ul. Armii Krajowej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych przodem pojazdu potrącił nastoletniego pieszego. 16-latek przechodził przez przejście dla pieszych ze strony lewej na prawą dla kierunku ruchu pojazdu Skoda. Kierujący nie zatrzymał się przed przejściem pomimo tego, że na lewym pasie zatrzymał się inny pojazd, ustępując pierwszeństwa pieszemu.

W wyniku zdarzenia pieszy doznał złamania nogi i został przewieziony do szpitala w Lublinie. Wypadek został zarejestrowany przez kamery miejskiego monitoringu.

(KWP w Lublinie / ms)