To była już III Edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej pod barwnym i ciepłym tytułem „Kolorowe lato”, która odbyła się w Zespole Szkół im. Orła Białego w Kaskach. Dzieci od zerówki do trzeciej klasy mogły zaprezentować się na scenie i oprócz braw wygrać nagrody, które ufundowała Rada Rodziców wspomnianej szkoły.

Szkoła w Kaskach (w gminie Baranów) zorganizowała konkurs wokalny dla dzieci i wygląda na to, że impreza stanie się tradycją. Konkurs Piosenki Dziecięcej odbył się juz po raz trzeci, a tym razem przewodziło mu hasło „Kolorowe lato”.

Imprezę profesjonalnie prowadziły tutejsze gimnazjalistki z drugiej klasy- Julia Piątek i Karolina Biernat, a udział w niej wzięli uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych z terenu gminy Baranów: Kask, Goli, Bożej Woli, Cegłowa i Baranowa.

Każdy chciał zwyciężyć

Dzieci musiały dostosować swój repertuar oraz stroje do obowiązującego hasła konkursu i trzeba przyznać, że miały pomysły. Jednak duża zasługa w przygotowaniu małych artystów należy się opiekunom, którzy czuwali dużo wcześniej nad wszystkim na długo przed premierą. Było śmiesznie, uroczo i barwnie.

Maluchy starały się z całych sił, bo każdy myślał o zwycięstwie.Niejeden z nich miał wypieki na twarzy i tremę, a rywalizacja była naprawdę duża zarówno wśród dziewczynek jak i chłopców.

W jury zasiedli przedstawiciele samorządu gminy oraz placówek oświatowych: Dariusz Dąbrowski-sekretarz gminy Baranów, Wioletta Mechocka– przewodnicząca Rady Rodziców ZS w Kaskach, Barbara Gosk-wicedyrektor ZS im. ks.Jana Twardowskiego w Bożej Woli, Beata Jackowska-dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Golach oraz Marta Koczewska przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego. Trzeba przyznać, że jurorzy byli łaskawi, ponieważ uczestnicy konkursu zajęli I, II i III miejsca po kilka osób.

 Młode talenty na scenie

I tak wśród uczniów klas zerowych obowiązywało tylko I miejsce, a przyznno je: Nikoli Jowik z przedszkola w Cegłowie; Oliwii Orlikowskiej i Jankowi Leniarskiemu z SP Kaski. W klasach pierwszych I miejsce zdobyły Karolina Mierzejewska i Julia Nasadka z SP Boża Wola;  II –Antonina Szymańczak i Karolina Matysiak z SP Baranów, a III –Dominika Wojtysiak z SP Gole oraz Hania Wiązowska z SP Kaski.

W kategorii klas drugich zwycięzcami zostali chłopcy z SP Baranów: Mateusz Pindor i Wiktor Tkacz; II pozycję zajęły dziewczynki z SP Kaski: Martyna Kuran, i Wiktoria Szymańczak, a na III miejscu znalazły się Patrycja Staniaszek z SP Boża Wola i Berenika Zambrzycka z SP Gole. Wśród trzecioklasistów I miejsce wygrała Rozalia Piotrowska z SP Boża Wola; II –Patrycja Banaszek i Adrian Maliński z SP Kaski, a na ostatniej pozycji znalazł się Franciszek Pliszka z SP Gole.

am

Fot. kaski.edu.pl