Inwestowanie w waluty jest skuteczną formą oszczędzania i jednocześnie zarabiania. To zajęcie dla cierpliwych, którym zależy na zabezpieczeniu swojej przyszłości na trudniejsze czasy. Szanse na uniknięcie skutków ewentualnego lokalnego kryzysu będą bowiem większe, jeżeli część oszczędności będziemy mieć w walucie obcej.

Sytuacja w naszym kraju może nieoczekiwanie się pogorszyć, a złoty – stracić na wartości. Dlatego dobrze już teraz wymienić część zaoszczędzonych pieniędzy. Z odłożonymi euro czy dolarami ryzyko spadku wartości naszych oszczędności będzie mniejsze.

W przypadku inwestowania w waluty nie można mówić o szybkim i łatwym wzbogaceniu się. „Należy nieustannie obserwować rynek i być cierpliwym. Zalecam zdecydowanie oszczędzanie w walucie obcej zamiast ciągłego jej kupowania i sprzedawania. To sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości na bardziej kryzysowe czasy” – mówi serwisowi infoWire.pl Marcin Lipka, analityk finansowy z firmy Cinkciarz.pl.

Zainteresowani zyskiem na zmianach kursów walut egzotycznych powinni zagłębić się w sytuację danego kraju. „Na przykład, aby skorzystać z ostatniego spadku wartości waluty Brazylii (reala), spowodowanego kryzysem gospodarczym w tym kraju, musimy zorientować się, kiedy nastąpi poprawa. Właściwa ocena danych makroekonomicznych napływających z Brazylii może przynieść zarobek przekraczający 10% w stosunku kwartalnym” – stwierdza ekspert.