Pijany kierowca ciągnika rolniczego doprowadził do zderzenia z samochodem, którym podróżowało małżeństwo z małym dzieckiem. Sprawca, który uciekł z miejsca zdarzenia ukrył się przed policjantami w stodole.
W Boże Ciało, około 11.40 w miejscowości Brzozów A doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z pojazdem marki toyota RAV4. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący ursusem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą. W wyniku zderzenia pojazdów, toyota wpadła do rowu, a następnie uderzyła w ogrodzenie posesji. Podróżujące autem małżeństwo i ich 1,5-roczne dziecko zostali przewiezieni do szpitali w Sochaczewie i Warszawie.
Kierowca ciągnika uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci udali się w pościg za sprawcą. 38-letni mężczyzna został zatrzymany, usiłował kryć się przed stróżami prawa w stodole. Podczas dalszych czynności ustalono, że mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 3 promile. Obowiązywał go również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
– Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy ciągnika mogło skończyć się tragicznie. – stwierdza sochaczewska policja.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

kpp