Grupa Sephardix, założona wspólnie przez Jorgosa Skoliasa – jednego z najlepszych polskich wokalistów, oraz braci Marcina i Bartłomieja Olesiów, już 4 czerwca wystąpi na scenie Białego Domu, nieopodal konstancińskiej Tężni. Występ zainauguruje cykl „Koncerty w Białym Domu” organizowany przez Uzdrowisko Konstancin-Zdrój.

 Muzyka rozbrzmiewała w Konstancinie od lat. To tutaj pierwsze kroki stawiał słynny tenor Stanisław Jopek. Od 1956 roku, kiedy zespół Mazowsze przeniósł się do nowej siedziby, w Białym Domu muzyka zamilkła. Teraz, po 60 latach, nadszedł czas by to magiczne miejsce na nowo odnalazło swoje pierwotne przeznaczenie.

Od czerwca Uzdrowisko Konstancin-Zdrój zaprasza na cykl „Koncerty w Białym Domu”. Podczas czterech wieczorów będzie można posłuchać wspaniałych wykonawców sceny jazzowej. Cykl spotkań rozpocznie 4 czerwca o godzinie 19.00 koncert Sephardix, grupy założonej wspólnie przez JorgosaSkoliasa – jednego z najlepszych polskich wokalistów, oraz braci Marcina i Bartłomieja Olesiów od lat tworzących autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. To połączenie twórczych poszukiwań w projekt pod nazwą Sephardix zabierze odbiorców w świat fascynującej fuzji śpiewanej po grecku muzyki żydowskiej, jazzu, natchnionych wokali z Azji oraz instrumentalnej wirtuozerii pełnej wielokulturowych odniesień.

Jeszcze w tym samym miesiącu, 25 czerwca, na scenie w Białym Domu zagra kolejna gwiazda europejskiego jazzu – trio fortepianowe RGG, w skład którego wchodzą Łukasz Ojdana (fortepian), Maciej Garbowski (kontrabas), Krzysztof Gradziuk (perkusja). Od czasu wydania w legendarnej amerykańskiej oficynie wydawniczej OKEH Records płyty zatytułowanej „Aura”, grupa stała się, kto wie czy nie najjaśniejszym punktem europejskiej sceny. Dziś jej członkowie są partnerami m.in. tak wielkich osobistości jazzu jak Tomasz Stańko czy Andy Sheppard.

Bilety dostępne są w EVA Park Life & Spa w recepcji hotelu (tel.: 22 484 28 88), na eBilet.pl, Kupbilecik.pl, Biletomat.pl oraz Eventim.pl.