21 maja o 13 zakończyły się 7. Regaty o Puchar Wisły. Najlepsza w konkurencji ósemek ze sternikiem wśród licealistów okazała się osada z VIII LO im. Władysława IV, a w kategorii seniorów reprezentacja Towarzystwa WdW. Kolejna porcja wioślarskich wrażeń i okazja do rewanżu już 28 maja podczas obchodów 100-lecia Saskiej Kępy na dzielnicowej plaży.

W 7. Regatach o Puchar Wisły wzięło udział aż 9 osad. W kategorii ósemek licealnych swoich reprezentantów wystawiły: VIII LO im. Władysława IV, II LO im. S. Batorego, XVIII LO im. J. Zamoyskiego, XXVII LO im. T. Czackiego, XIV LO im. S. Staszica oraz LXXV LO im. J. III Sobieskiego. Wśród seniorów zmierzyły się trzy osady Towarzystwa Wisła dla Wioślarzy oraz Towarzystwa Wioślarskiego Syrenka.

– Ogromnie cieszymy się z zainteresowania kolejną edycją Regat o Puchar Wisły. Zgromadziliśmy ostatecznie niemal setkę uczestników, zarówno początkujących, jak i weteranów, a także jeszcze więcej kibiców. – mówi Jarosław Lindqvist, Przewodniczący Rady Fundacji Towarzystwa Wioślarskiego Syrenka. I dodaje – Jednak to nie wszystko. W kolejną sobotę, 28 maja, przygotowaliśmy okolicznościową edycję regat z okazji 100-lecia Saskiej Kępy. Serdecznie zapraszamy kibiców i zawodników!

Okolicznościowa edycja regat o „Puchar Wisły” odbędzie się sobotę 28 maja z okazji 100-lecia Saskie Kępy. Miejscem regat ponownie będzie plaża miejska na wylocie ul. Zwycięzców. Uczestnicy zmierzą się w następujących konkurencjach:

  • ósemka ze sternikiem 8+
  • dwójka podwójna 2x

Zgłoszenia uczestnictwa (bez wpisowego) można kierować na adres e-mail biuro@twsyrenka.pl.

Organizator przewiduje dodatkowe atrakcje dla widzów. Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu M. St. Warszawy.