Takiego Poland Bike w Nadarzynie jeszcze nie było. Ta podwarszawska gmina czwarty raz z rzędu znalazła się na mapie LOTTO Poland Bike Marathon i ponownie wzbudziła rekordowe zainteresowanie. Piąty etap tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, zgromadził imponującą liczbę aż 1100 miłośników jazdy na rowerach górskich.

Start i meta w przepięknym parku w Młochowie wśród pałaców. A w gronie amatorów „dwóch kółek” – znani sportowcy sprzed lat, w tym dwoje uczestników igrzysk olimpijskich. Swój debiut zaliczyła olimpijka z Turynu, biathlonistka Magdalena Grzywa, a kolejny raz w LOTTO Poland Bike Marathon ścigali się olimpijczyk z Atlanty, prekursor MTB w Polsce Sławomir Barul i świetny przełajowiec Sylwester Szturnoga. Natomiast na scenie najlepszych dekorował Lechosław Michalak, szosowiec, mistrz Polski i uczestnik Wyścigów Pokoju.

– Gmina Nadarzyn stawia na sport i rowerową rekreację. Wróciliśmy tu z wielką przyjemnością – mówi Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy i organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Trasa w Lasach Młochowskich jest absolutnie dla każdego. Co roku przyjeżdża tu coraz więcej amatorów MTB. Tym razem przełamaliśmy magiczną granicę 1000 uczestników, to nowy „nadarzyński” rekord.

Na najdłuższym dystansie MAX (50 km) – pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon – wygrał Roger Głowacki (Wola Bike Orbea Team). Za nim finiszowali Łukasz Góralewski i Bartosz Grędziński (obaj z TRW Cloudware Team). Wśród kobiet, drugi raz w tym sezonie, najlepsza okazała się Urszula Luboińska (Trezado Biketires.pl), wyprzedzając Annę Urban (TRW Cloudware Team) i Magdalenę Szymańską (Trybik Northwave Team).

 Dystans MINI (29 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Rowerowa Team), przed Tomaszem Błońskim (Weso-Lucky) i Mikołajem Muchą (sklepbicykl.pl). W gronie kobiet zwyciężyła Dorota Czajkowska (Mysiadło), która wyprzedziła Justynę Tarnowską (Wiązowna) i Ewę Kubiak (Loyality Point Racing Team).

Na trasie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach gminy Nadarzyn w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Olaf Kobus (Warszawski Klub Kolarski), przed Mikołajem Łukasikiem (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski) i Janem Ambrożkiewiczem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Marianna Żylik (Warszawski Klub Kolarski), przed Katarzyną Górniak i Dominiką Wiśniewską (obie z BDC nosir Nowy Dwór Mazowiecki). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Nadarzynie zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Wola Bike Orbea Team i Red ingo MTB Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Michalczykowie, przed Gregorowiczami i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzą Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Mysiadło).

LOTTO Poland Bike Marathon w Nadarzynie został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. A kolejne kolarskie emocje już w sobotę 28 maja w Kozienicach. Do Puszczy Kozienickiej peleton LOTTO Poland Bike Marathon wraca po trzech latach przerwy.

Więcej na www.polandbike.pl

Zobacz również: