Policjanci z Dobrodzienia zatrzymali 47-latka podejrzanego o zabójstwo swojego starszego brata. Mężczyzna najprawdopodobniej najpierw pobił 61-latka, a później wepchnął go do rzeki. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu nawet dożywocie.

12 maja, tuż po godzinie 6:00, policjanci z Dobrodzienia zostali zaalarmowani przez przypadkowego świadka o znalezieniu zwłok mężczyzny. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się wyjaśnieniem tego zdarzenia. Zabezpieczone przez policjantów ślady pozwoliły na wytypowanie mężczyzn, którzy mogli przyczynić się do śmierci 61-latka. Dwie godziny później, olescy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 47, 50 i 59 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Dobrodzień. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Śledczy ustalili, że do tragicznego zdarzenia najprawdopodobniej doszło w nocy z 11 na 12 maja 2016 roku. To wtedy, 47-latek miał dotkliwie pobić swojego starszego brata i wepchnąć go do płynącej nieopodal domu rzeki. Dwaj pozostali mężczyźni usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

Prokurator zatrzymanemu 47-latkowi przedstawił zarzut zabójstwa, a sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

(KWP Opole / mm)