Piłkarze reprezentacji Polski w poniedziałek do godz. 19 muszą stawić się w Arłamowie, gdzie rozpocznie się ostatni etap przygotowań do mistrzostwa Europy we Francji. Za tydzień selekcjoner Adam Nawałka poda 23-osobową kadrę na finałowy turniej.

W sobotę biało-czerwoni zakończyli obóz w Juracie, gdzie przebywali z rodzinami i partnerkami. Zgrupowanie miało charakter regeneracyjny. Typowo piłkarskie przygotowania odbędą się w Arłamowie, gdzie specjalnie dla polskiego zespołu zbudowano boisko.

„Murawa jest doskonale przygotowana. Wszystko jest gotowe i czeka na naszych zawodników” – powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

W niedzielę po południu do hotelu Arłamów dotarł trener Nawałka wraz ze swoim sztabem szkoleniowym. Zawodnicy dostali natomiast dwa dni wolnego pomiędzy dwoma zgrupowaniami.

Jako ostatni spodziewani są Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, którzy w sobotę rywalizowali ze sobą w finale Pucharu Niemiec w barwach Bayernu Monachium i Borussii Dortmund. Z kolei Grzegorz Krychowiak w niedzielę grał z Sevillą w finale Pucharu Hiszpanii przeciwko Barcelonie. W sobotę natomiast mecz ligowy w barwach Tereka Grozny rozgrywał Maciej Rybus.

Później spodziewany jest w Arłamowie też Wojciech Szczęsny, który w czwartek opuścił obóz w Juracie, aby w sobotę w Grecji wziąć ślub.

Zgrupowanie zakończy się w następny poniedziałek uroczystą kolacją, podczas której trener Nawałka ogłosi 23-osobową kadrę na Euro 2016.

źródło informacji: Kurier PAP/PZPN

Zobacz również: