Ciało 43-letniej Iwony Pawliszyn zostało znalezione w piwnicy domu, w którym mieszkała. Polka najprawdopodobniej została zamordowana przez swojego męża, z którym była w separacji.

Do strasznego odkrycia doszło w sobotę, 14 maja, około godz. 10:30 przed południem w piwnicy domu znajdującego się przy 148 Buffalo Street na Staten Island. Kobieta, zidentyfikowana później jako Iwona Pawliszyn, miała głęboką ranę ciętą na szyi, co najprawdopodobniej było główną przyczyną jej śmierci.

Śledczy podejrzewają, że morderstwo zostało popełnione przez jej męża Pawła, z którym Polka była od pewnego czasu w separacji. Świadczyć o tym może fakt, że prawie w tym samym czasie co zwłoki kobiety zostało znalezione ciało 39-letniego Pawła Pawliszyna z raną postrzałową głowy oraz bronią leżącą obok niego. Martwy Polak został znaleziony w domu swojej matki mieszkającej w Poughkeepise, miejscowości oddalonej od Staten Island o około 100 mil. Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Według sąsiadów rodzina Pawliszynów mieszkała przy Buffalo Street na Staten Island od około 4-5 lat, gdzie przeniosła się z Brooklynu. Twierdzą oni również, że Paweł Pawliszyn wyprowadził się ze wspólnego domu w okolicy Święta Dziękczynienia w 2014 roku. Osoby, które znały Pawliszynów, twierdzą, że była to bardzo miła i spokojna rodzina, mająca trojkę dzieci. W związku z tragicznym zdarzeniem osierocone zostały: 18-letnia Nicole oraz jej około 10-letnia siostra Julia i nieco młodszy brat Daniel.

Znajomi i rodzina zamordowanej kobiety zorganizowali zbiórkę pieniędzy mających wesprzeć osierocone dzieci. Dotacje można składać poprzez portal GoFundMe na konta o nazwie „Pawliszyn Kids Fund” lub „Iwona Pawliszyn Kid’s Fund„, które można znaleźć pod adresami: www.gofundme.com/24beykk oraz www.gofundme.com/24h5r6rg.

www.dziennik.com

Zobacz również: