Trzy miesiące wypełnione doskonałą muzyką, blisko setka koncertów i spektakli – tak zapowiada się tegoroczna edycja Theatrum Musicum, które współorganizuje Województwo Małopolskie i Gmina Miejska Kraków. Na swoje wydarzenia zapraszają też wojewódzkie instytucje kultury – Opera Krakowska i Filharmonia Krakowska. Początek już 2 czerwca.

Fani muzyki klasycznej już zacierają ręce – już za dwa tygodnie rozpocznie się Theatrum Musicum, czyli wspólny projekt krakowskich instytucji muzycznych.  Przez całe lato będzie można wziąć udział zarówno w koncertach kameralnych, jak i w wydarzeniach dla szerszej publiczności  (np. koncert przebojów operowych i musicalowych czy widowisko z ariami operowymi z całego świata).

– Nie ma wątpliwości – Theatrum Musicum jest największą sceną muzyki klasycznej w całej Polsce. Co cieszy mnie najbardziej to fakt, że już drugi rok funkcjonuje dział „Polecamy w Małopolsce”, w którym do zaproponowanego kalendarza imprez dołączają się wydarzenia spoza Krakowa. Jednym słowem: rozszerzamy projekt na Małopolskę – mówi Leszek Zegzda, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Theatrum Musicum rozpocznie wyjątkowy koncert inaugurujący w Filharmonii Krakowskiej pt. „Mozart Cosi fan tutte”, w którym muzyka mistrza zostanie zaprezentowana na historycznych instrumentach.  Dokładny program wszystkich wydarzeń można sprawdzić na stronie festiwalu.

Warto podkreślić, że Województwo Małopolskie jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia od 2014 roku.

(Biuro prasowe UMWM)

 

Zobacz również: