28 maja w Poznaniu rozstrzygnie się taneczna rywalizacja o pulę nagród 30.000 PLN, która w dwóch etapach trwała od września 2015 roku. Na scenie będzie można zobaczyć konkurs choreografii i walki breakdance najlepszych ekip w kraju, a także koncerty raperów.
Wielki Finał M1DanceBattle będzie prawdziwą ucztą dla każdego fana kultury hip-hop. Tego dnia Poznań będzie stolicą tańca i rapu.
Na scenie zagości śmietanka polskiej sceny tanecznej, która zaprezentuje się w stylach: hip-hop, house, popping, locking i breakdance. W czołówce rankingu z I etapu, który rozgrywał się w stylu breakdance i był oparty na walkach ekip tanecznych, znajdują się liderzy polskiej i nie tylko sceny bboyingu, jak: alianse Sztewite/Cats Claw i Warsaw Steez czy rosyjska ekipa Zames Crew. W rankingu II etapu, który w formule showcase (pokazy taneczne) dopuszczał wszystkie wymienione style, prowadzą Ślunski Azyl, Co Jest Crew i SPOKO. W Wielkim Finale zwycięzcy każdego z etapów rywalizowali będą o 15.000 PLN, czyli łącznie o pulę nagród 30.000 PLN. Duże emocje i najwyższy poziom taneczny są gwarantowane.
W roli jurorów na Wielkim Finale M1DanceBattle pojawią się uznani tancerze i choreografowie. Prezentacje showcase i walki crew vs. crew zwycięzców I etapu ocenią: Bartosz „Bartazz” Biernacki, Dennis „ATA” Nylund oraz Lamine „Lamine” Diouf. Konkurs choreografii w wykonaniu najlepszych ekip II etapu zasędziują: Anna „YouYa” Jujka, Eric „RickySoul” Braflan i Dennis „ATA” Nylund.
Oprawa muzyczna imprezy zapowiada się równie ciekawie. Na scenie pojawią się kolejno: Ryfa Ri, Małpa ze swoim livebandem i donGURALesko. Gwiazdą wieczoru będzie Grubson, który także pojawi się na scenie w towarzystwie livebandu.

I etap M1DanceBattle złożony z 7 imprez wystartował we wrześniu i trwał do grudnia 2015 roku, przyciągając do udziału w rywalizacji najlepszych tancerzy w Polsce – i nie tylko. Z I etapu dostało się do finału 12 ekip o najwyższej punktacji w rankingu. Etap II, choreograficzny, rozpoczął się w styczniu i obejmował 9 turniejów tanecznych rozegranych do kwietnia. Także on wyłonił 12 najlepszych zespołów. Pula nagród przewidzianych w trakcie obydwu etapów imprezy oraz Wielkiego Finału wynosi łącznie ponad 125.000 PLN.

 „W opinii środowiska tanecznego Liga Tańca M1DanceBattle przyczyniła się do rozwoju polskiej sceny, angażując w wielomiesięczną rywalizację czołowe zespoły i wymuszając na nich stałe podnoszenie poprzeczki z zawodów na zawody. To unikalny projekt w skali kraju i cieszę się, że został zrealizowany” – podsumowuje bboy Thomaz, jeden z najbardziej utytułowanych tancerzy break dance w Polsce i juror w I etapie M1DanceBattle.

 Wstęp na Wielki Finał M1DanceBattle jest bezpłatny.