Na czterech nowych, innowacyjnych kierunkach będą mogli kształcić się studenci Politechniki Łódzkiej w roku akademickim 2016/17. Rekrutacja na studia I stopnia rozpocznie się 3 czerwca i potrwa do 15 lipca.

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka prasowa Politechniki Łódzkiej dr inż. Ewa Chojnacka, uczelnia od nowego roku akademickiego poszerzy ofertę edukacyjną na studiach stacjonarnych I stopnia o kierunki: inżynieria zarządzania oraz management prowadzone na Wydziale Organizacji i Zarządzania; biogospodarka na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności; papiernictwo i poligrafia w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii. Politechnika na każdy z nich planuje przyjąć od 30 do 90 absolwentów szkół średnich.

Unikatowy w skali kraju ma być program kształcenia na papiernictwie i poligrafii. Jak tłumaczyła dr Chojnacka uruchomienie tego kierunku jest odpowiedzią uczelni na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów w rozwijających się przemysłach celulozowo-papierniczym i poligraficzny, a także przemysłach pokrewnych. Przy opracowywaniu programu o profilu praktycznym wykorzystano sugestie i uwagi przedstawicieli tych branż oraz organizacji skupiających krajowych producentów.

źródło: Kurier PAP