Grupa robocza pracująca nad przebiegiem linii 400 kV wyłoniła optymalny wariant ustawienia słupów wysokiego napięcia. Najlepszą opcją według nich, ma być trasa wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50. Z tego cieszą się mieszkańcy Jaktorowa, Baranowa i Żabiej Woli, ale nie północnej części gminy Grodzisk. Samorządowcy szukają innego rozwiązania.

Wybór przebiegu linii: DK50–A2 to sukces mieszkańców Jaktorowa, Żabiej Woli oraz Baranowa, którzy protestowali przeciw inwestycji na ich terenach. Linia wysokiego napięcia ominie ich miejscowości, ale ma przebiegać po północnej stronie gminy Grodzisk. Teraz ucierpią tamci mieszkańcy.

Jest jednak wyjście, bo samorządowcy wraz z mieszkańcami szukają rozwiązania. Na tą chwilę planowany jest etap wytyczenia trasy linii, który będzie prowadzony zgodnie z wymaganymi procedurami, współpracą samorządów i ludzi. Nikt z nich nie chce w gminie tej linii, dlatego samorządowcy spotkali się z prawnikami, aby zapobiec inwestycji na północy.

Agencja Promocji Inwestycji informuje, że wykonawca jest otwarty na dalszą, konstruktywną pracę ze stroną społeczną, więc nie ma przeszkód do dalszych rozmów.

Wybór przebiegu linii wzdłuż autostrady i DK50, to opcja budowy wzdłuż ciągów drogowych blisko autostrady. Niestety w pobliżu tych terenów mieszkają też ludzie, którzy również boją się o swoje zdrowie i inne zagrożenia wynikające z bliskości ustawienia słupów wysokiego napięcia.

am

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ