Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Mariuszowi M., 53-letniemu Wojciechowi M. oraz 20-letniemu Krzysztofowi M. oskarżając ich o udział w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstw polegających na handlu ludźmi, nakłanianiu i ułatwianiu prostytucji oraz zmuszaniu do jej uprawiania, nielegalnym przekroczeniu granicy, produkowaniu i rozpowszechnianiu treści pornograficznych z udziałem małoletnich.
W okresie od stycznia 2014 roku do 09 lipca 2015 roku zorganizowana grupa przestępcza, którą kierował obywatel Niemiec, a w skład której wchodzili w/w oskarżeni, na terenie Wrocławia i okolic werbowała pod pozorem załatwienia pracy młodych chłopców do pracy w Niemczech. Zwerbowani chłopcy autobusami rejsowymi z Wrocławia w towarzystwie i pod opieką Mariusza M. wyjeżdżali do Niemiec do Essen, gdzie w mieszkaniu obywatel Niemiec mieściła się agencja towarzyska, w której zmuszani byli do uprawiania prostytucji homoseksualnej. W tej agencji, kierujący grupą robił roznegliżowane zdjęcia małoletnim chłopcom, a następnie zamieszczał je w Internecie jako anonse. Chłopcy dobrowolnie lub przy użyciu gróźb bezprawnych uprawiali homoseksualną prostytucję. Zyski z nierządu trafiały w części do prowadzącego grupę obywatela Niemiec, który z kolei płacił mężczyznom werbującym małoletnich chłopców.
Z ustaleń śledztwa wynika, że przez mieszkanie w Essen mogło przewinąć się od kilku do kilkunastu małoletnich chłopców. W tej konkretnej sprawie ustalono 9 osób pokrzywdzonych. Byli to małoletni chłopcy, jeden z nich nie miał jeszcze ukończonych 15 lat.
źródło informacji: Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu