Wystawa prac Barbary Gryki w Domotece

0

Na przełomie maja i czerwca we wnętrzach warszawskiej Domoteki zagoszczą obrazy Barbary Gryki. Odwiedzający będą mogli zobaczyć inspirowany twórczością Rudolfa Labana zbiór prac malarskich, odwołujących się do motywu ludzkiego ciała znajdującego się w ruchu.

– Z myślą o miłośnikach piękna, ciągle poszukujących inspiracji, cyklicznie organizujemy wystawy prac plastycznych w Domotece. Tym razem zdecydowaliśmy się zapoznać Państwa z twórczością młodej, obiecującej artystki, jaką jest Barbara Gryka. Jej obrazy są ciekawym sposobem prezentowania motywu tańca w malarstwie – mówi Olivia Skrzyńska, Shopping Centre Manager, Domoteka i Park Handlowy Targówek.

Na wystawie będzie można obejrzeć prace, w których główną rolę odgrywają figury geometryczne będące odzwierciedleniem poruszających się i tańczących ludzkich postaci. W twórczości artystki widać wyraźną inspirację systemem notacji ruchu wykorzystywanego do utrwalenia choreografii baletowej, którego twórcą był austro-węgierski tancerz, choreograf i teoretyk tańca Rudolf Laban. Prezentowany w Domotece zbiór malowanych akrylem na płótnie obrazów utrzymany jest w jednej estetyce. Dominują w niej zdecydowane, zarówno ciepłe jak i zimne barwy. Prace cechuje również zastosowanie linii prostych oraz krzywizn, ład i konstrukcyjny porządek.

Barbara Gryka to młoda, wszechstronnie utalentowana artystka, zajmująca się sztukami wizualnymi. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywała w Centrum Sztuki Współczesnej, Teatrze Rozmaitości i Kulturze Liberalnej w Warszawie. Mimo młodego wieku udało jej się wystawić swoje prace za granicą, w Fondazione Pastificio Cerere w Rzymie i w National College of Art and Design w Dublinie. Polacy mogli oglądać jej prace w warszawskim ZOO,Muzeum Historii Woli, Galerii Jednego Obrazu w Lublinie oraz na festiwalu sztuki nowych mediów WRO Test Exposure.

Wystawę prac Barbary Gryki będzie można oglądać na parterze Domoteki przez miesiąc, od 19 maja do 19 czerwca w godzinach otwarcia centrum (pn.-sb.: 10.00-21.00, nd.: 10.00-19.00).

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ