Już ponad 500 tysięcy razy było wypożyczane Veturilo od początku marca, kiedy rozpoczął się tegoroczny sezon warszawskich rowerów publicznych. W tym samym czasie do grona użytkowników dołączyło prawie 26 tysięcy osób!
500 225wynajmów i 25 897rejestracji – takie wyniki w ramach Veturilo odnotował operator systemu, Nextbike Polska w dniach 1 marca – 16 kwietnia 2016 roku. Półmilionowy wynajem w tym sezonie nastąpił wczoraj. Użytkownik sięgnął po rower na stacji „Plac Zbawiciela – Nowowiejska – Mokotowska”, by po 20 minutach zwrócić go w lokalizacji „ul. Waryńskiego – ul. Nowowiejska – Metro Politechnika”.
Rowery miejskie są obecne w Warszawie już piąty sezon. Tym bardziej cieszymy się, że nie tylko udaje się utrzymać ich ogromną popularność, ale również zachęcać tysiące nowych osób do korzystania z ekologicznego, taniego i zdrowego transportu – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Bieżący rok jest kolejnym, w którym w połowie maja możemy pochwalić się wynikiem wypożyczeń przekraczającym pół miliona, ale równie ważne – o ile nie ważniejsze, jest 25 tysięcy mieszkańców, którzy dołączyli do nas na przestrzeni ostatnich tygodni – dodaje.
Veturilo zostało uruchomione 1 kwietnia 2012 roku. Od tego czasu użytkownicy skorzystali z rowerów miejskich ponad 6,3 miliona razy, a w systemie zarejestrowało się 386 tysięcy warszawiaków. Tegoroczny najaktywniejszy użytkownik ma na koncie 342 wynajmy, co oznacza, że korzysta w tym sezonie z rowerów średnio 4,5 razy dziennie.
Najpopularniejsze stacje wypożyczeń:
  1. Niepodległości – Batorego – 2,15% wszystkich wypożyczeń
Metro Politechnika – Rondo Jazdy Polskiej – 1,30%
Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy – 1,29%
Arkadia – 1,22%
  1. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski – 1,21%
Najpopularniejsze stacje zwrotów:
  1. Niepodległości – Batorego – 2,19% wszystkich zwrotów
Rondo Waszyngtona – Stadion Narodowy – 1,27%
Plac Wileński – 1,25%
  1. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski – 1,23%
Arkadia – 1,22%
Najpopularniejsze trasy:
„ul. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski”–„al. Niepodległości – Batorego”
„al. Niepodległości – Batorego”–„ul. Stefana Banacha – Uniwersytet Warszawski”
„UKSW II”–„ul. Marymoncka – Dewajtis”
„ul. Marymoncka” – Dewajtis –„UKSW II”
„pl. Hallera – Dąbrowszczaków”–„Plac Wileński”
„ul. Pileckiego – ul. Alternatywy”–„Metro Imielin – Ratusz Ursynów”
„Plac Wileński”–„pl. Hallera – Dąbrowszczaków”