IX gala rozdania nagród Laur Marszałka

Targi śniadaniowe, kooperatywy spożywcze organizujące dostawy produktów rolnych bezpośrednio ze źródła – to coraz częstsze sposoby na zorganizowanie sobie tradycyjnej, często ekologicznej żywności. Do tych wydarzeń z pewnością zalicza się gala Laur Marszałka – moment rozdania nagród za produkty tradycyjne wytworzone przez firmy lub przez indywidualnych producentów z Mazowsza. To okazja zarówno do degustowania nagrodzonych smakołyków, jak i nawiązania bezpośrednich kontaktów z wytwórcami.

Tym razem spróbować będzie można m.in. tradycyjnych chlebów, wypieków drożdżowych, prawdziwego wiejskiego masła, serów, szczupaka z Orzyca, pasztetu z soczewicy czerwonej z dodatkami, mazowieckiego gefilte fish, a także kajmakówki.
Zapraszamy wszystkich na  IX już galę rozdania nagród w konkursie Laur Marszałka,
która odbędzie się  19 maja 2016 r. (czwartek), o godz. 16.00  w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Laur Marszałka to konkurs organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego od 2008 r. Dotychczas w ośmiu edycjach do konkursu zostało zgłoszonych około 700 produktów, z czego 127 zostało nagrodzonych. Wśród nich są zarówno znane produkty marki Ciechan czy Krokus, jak i lokalne wyroby typu sójka mazowiecka, zurażyna kurpśoska, półgęsek staropolski, miody, chleby, ciasto pagórki mazowieckie, krupnik kurpiowski i wiele innych. Celem jest promowanie tradycyjnych, regionalnych i ekologicznych produktów żywnościowych wytwarzanych na Mazowszu – zarówno przez przedsiębiorców, jak i przez indywidualnych wytwórców, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, gospodarstwa agroturystyczne itp.