Już nie tylko pożyczki krótkoterminowe, lecz także kredyty konsolidacyjne będą dostępne niebawem w gotówkomatach. W przyszłości mają one umożliwiać również opłacanie rachunków, kupowanie ubezpieczeń oraz nabywanie różnych produktów finansowych dla firm.

Obecna oferta gotówkomatów obejmuje pożyczki krótkoterminowe udzielane na dowód osobisty w ciągu kilku minut. Pieniądze są wypłacane bezpośrednio z maszyny. Maksymalna kwota możliwa do pożyczenia wynosi 1 600 zł, a okres spłaty – 30 dni. „Z tej oferty oprócz osób prywatnych korzysta też wiele firm. Jest to sposób na zapewnienie płynności finansowej biznesu, w sytuacji kiedy przelewy od kontrahentów nie zostały jeszcze zrealizowane” – mówi serwisowi infoWire.pl Sylwia Witoszyńska, prezes zarządu firmy Gotówkomat Polskie Płatności.

Niedługo w gotówkomatach ma pojawić się nowa usługa pozwalająca na branie wyższych pożyczek w celu optymalizacji kredytowej. „Klient, który ma wiele kredytów w różnych bankach, będzie mógł zamienić je wszystkie na jeden, tańszy. Miesięczna rata będzie niższa” – informuje ekspertka. „Pieniądze pożyczane w ramach tej usługi (nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych) będą przelewane na konta bankowe w celu spłacenia poprzednich zobowiązań kredytobiorcy” – dodaje.

W ofercie gotówkomatów mają znaleźć się w przyszłości także pożyczki ratalne na okres do dwóch lat, ubezpieczenia (w tym pieniędzy wypłacanych z urządzenia), usługa umożliwiająca opłacanie rachunków oraz szereg produktów finansowych dla firm.

newsbook.pl/ infowire

Zobacz również: