„Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny…” – pod takim hasłem odbyła się konferencja, na której pojawiła się premier Beata Szydło. Wydarzenie związane było z Tygodniem Rodziny, który trwa w Grodzisku od 8 do 24 maja, a wraz z nim odbywa się wiele aktywności. Organizatorami są Związek Dużych Rodzin Trzy Plus i gmina Grodzisk.

15 maja w Grodzisku miała miejsce dwuczęściowa konferencja związana z rozwojem rodziny pod hasłami: „Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny. Nowy rozdział polityki rodzinnej w Polsce” oraz „Zdrowie prokreacyjne”.  Wydarzenia poprzedziła Msza święta odprawiona w grodziskim kościele św. Anny przez kardynała Kazimierza Nycza.

Rodzinom ma być lepiej
W pierwszej części wystąpiła premier Beata Szydło, która wypowiadała się głównie na temat programu Rodzina 500 Plus, i jego wpływie na politykę prorodzinną. Jedną z ważnych kwestii, jakie poruszyła, była zapowiedź lepszej przyszłości dla rodzin, czyli szansach na własne mieszkanie.
Burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński pochwalił się poprawą wskaźników demograficznych gminy, dzięki – jak mówił – prowadzonej przez samorząd polityce prorodzinnej.  Wystąpiła również Joanna Krupska – przewodnicząca Związku Dużych Rodzin Wspominała m.in. początki działalności związku i wprowadzeniu w gminie Karty Dużych Rodzin. Nie zabrakło także ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, który wystąpił w drugiej części konferencji i dzielił się wiedzą dotyczącą zdrowia prokreacyjnego.
Zajęcia dla wszystkich
Tydzień Rodziny jest wypełniony m.in. zajęciami, warsztatami dla rodziców oraz dzieci i trwa od 8 maja. Dla dorosłych zajęcia obejmują zagadnienia rozwoju rodziny: począwszy od okresu ciąży, niemowlęctwa, dojrzewania i osiągnięcia pełnoletności dziecka. Rodzice dowiedzą się czym jest bliskość rodzicielska, odpowiednia komunikacja z dziećmi i budowa dobrej relacji między małżonkami. Nie zabraknie porad dla rodziców samotnych oraz rodziców dzieci niepełnosprawnych. Zajęcia dla dzieci i młodzieży, to m.in. pikniki, zajęcia plastyczne, chustonoszenia, warsztaty psychologiczne, animacje i zabawy.
Każdy zainteresowany rodzic może zapisać się na wybrane warsztaty, które jeszcze potrwają do 24 maja. Organizatorzy postarali się aby na drzwiach klatek schodowych na grodziskich osiedlach wisiał plakat z programem Tygodnia Rodziny.
Stamtąd można dowiedzieć się o każdej aktywności oraz o formach zapisów lub wejść na stronę internetową Urzędu Miasta i Gminy Grodzisk.
am
fot.grodzisk.pl

 

 

 

 

 

Zobacz również: