Po raz drugi mieszkańcy Sochaczewa i goście będą bawili się na Święcie Bzury. Tym razem impreza odbędzie się 21 sierpnia na sochaczewskiej przystani. Atrakcji będzie niezliczona ilość, i każdy znajdzie coś dla siebie. Tym razem także newsbook.pl włącza się w organizację imprezy.

Organizatorami są także: Express Sochaczewski, Miasto Sochaczew oraz Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa. Honorowy patronat na II Świętem Bzury objął Burmistrz Sochaczewa.

Tradycyjnie już na rzece królować będą kajaki. Zaś Stowarzyszenie Kajakarzy Sochaczewa organizuje konkurs – „Pogromcy Bzury, czyli Sochaczewskie Pływanie na Byle Czym”. Już dziś warto pomyśleć o niebanalnej jednostce pływającej. Będą też konwencjonalne wyścigi kajakowe, bieg przełajowy, otwarte zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Sochaczewa oraz turniej siatkówki plażowej.

Nie może zabraknąć próby bicia rekordu w przeciąganiu liny oraz zumby na plaży. FC Dragon zaprezentuje się w pokazie sztuki walki oraz przeprowadzi turniej armwreslingu (siłowanie na rękę). Dla siłaczy będzie też konkurencja przewracania opony na czas. Na śmiałków będzie czekać 30-metrowy tor skimboardowy. A śmigać na deskach po wodzie będą uczyli doświadczeni instruktorzy. Do tego nie obędzie się bez pokazów ratownictwa wodnego, szkółki survialu oraz pokazów wiązania węzłów żeglarskich.

Planujemy też warsztaty starych zawodów: szkutnictwo, kowalstwo, pszczelarstwo, garncarstwo. Z wystawy starych fotografii dowiemy się, jak dawniej wypoczywano nad Bzurą.

Zaś na scenie trwać będzie prawdziwe bigbitowe szaleństwo. A to za sprawą koncertu „Szalone lata big beatu”, w którym wystąpi legendarny zespół 2 plus 1 ze swoimi największymi przebojami: „Chodź, pomaluj mój świat”, „Czerwone słoneczko”, „Hej, dogonię lato”, „Wstawaj, szkoda dnia”, „Windą do nieba” „Iść w stronę słońca” i wieloma innymi. Wielkie rockandrollowe emocje czekają nas także podczas koncertu wrocławskiej grupy The Beatelman – wykonującej przeboje The Beatles, Czerwonych Gitar Skaldów i Niebiesko Czarnych. W czasie ich występów  buty same rwą się do tańca, a marynary fruwają wysoko! Na scenie pojawi się też zespół niespodzianka, a przez cały dzień trwać będzie konkurs mikrofon dla wszystkich. Już warto ćwiczyć repertuar. Wybierzmy także osobę w najciekawszej stylizacji nawiązującej do lat 60. Nie zabraknie konkursu wiedzy o Bzurze. A dla poetów już dziś ogłaszamy turniej Laur Bzury – na wiersz o Bzurze. Wiersze należy nadsyłać do końca lipca na mail: janusz @exemdia.pl , w temacie „Laur Bzury”.

Będą też kiermasze wyrobów ludowych, lokalnych artystów (zapraszamy wszystkich zainteresowanych), książek, zdrowej żywności i wiele innych. Zaś nasza redakcja będzie promować książkę „Opowieści niezwykłe i niesamowite” – po raz pierwszy do nabycia w czasie Święta Bzury.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci: wesołego miasteczka, przejażdżek kucykami, konkursów z nagrodami oraz konkurencji rekreacyjnych i animacji. Do tego zdjęcia z piratem i malowanie buziek w pirackie elementy.

A to i tak nie wszystko. Co więcej? O tym napiszemy niebawem.

Patroni medialni: Express Sochaczewski, sochaczew.pl, sochaczewianin.pl, Express Wieczorny, newsbook.pl.

jes

fot. Tak było przed rokiem na I Święcie Bzury

Zobacz również: