Premier podsumowała pół roku rządu

0

-Jesteśmy na służbie. Musimy wystrzegać się takiego postępowania, jak poprzednicy, opartego na egoizmie, marnotrawstwie i pogardzie – podkreślała premier Beata Szydło. Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów szefowa rządu i jej gabinet zdali sprawozdanie ze swojej półrocznej działalności.

-To dobry moment, by podsumować to, co udało się zrobić, ale też pokazać te procesy, które biegną wolniej – mówiła premier Beata Szydło. Jak dodała rolą rządu jest wyciąganie wniosków ze swoich błędów oraz z błędów poprzedników. W ubiegłym tygodniu odbyła się dyskusja w Sejmie o tym, jaki stan państwa zastaliśmy przejmując władzę w Polsce. To obowiązek każdej władzy rozliczać się ze swoich działań i deklaracji – podkreślała premier. Jak zaznaczyła jej rząd pamięta o tym, w czyim imieniu sprawuje mandaty. To suweren, polscy obywatele są tymi, którzy nas rozliczają z pracy i jesteśmy im winni sprawozdanie z działań, jakie podejmujemy – podkreślała szefowa rządu. Dodała przy tym, że „minister znaczy ten, który jest na służbie, musimy o tej służbie pamiętać”.

Premier Beata Szydło podkreślała, że wnioski z podsumowania półrocznej aktywności rządu posłużą przygotowaniu planu działań na kolejne miesiące. Obecnie trwają prace nad budżetem na rok 2017. To jest nie tylko podsumowanie, ale też perspektywa na przyszłość – mówiła premier. Jak zaznaczyła „władza musi się kierować przede wszystkim interesem obywateli”.

źródło: Kancelaria Premiera RM/ fot. P. Tracz

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ