Oczy to zwierciadło duszy, a wyraziste spojrzenie przyciąga uwagę. Drobne zmarszczki, linie, worki pod oczami nie przydają nam urody. Właściwa pielęgnacja, odpowiednio dobrane produkty pomagają opóźnić pierwsze zmiany upływającego czasu.

Pielęgnacja podstawowa skóry pod oczami musi być dostosowana do typu cery oraz stanu skóry. Podstawą jest stosowanie kremu pod oczy dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Działanie kosmetyku warto wzmocnić małym masażem. Pobudzimy w ten sposób ukrwienie i poprawimy przepływ limfy, która szczególnie po nocy spowalnia bieg. Krem wklepujemy zawsze delikatnie i w małych ilościach.

Worki pod oczami mogą się pojawić, jeśli w tkankach zbierze się za wiele płynu, który nie zostanie odpowiednio szybko odprowadzony wraz z przepływem limfy. Powodem najczęściej jest brak snu lub zbyt duża ilość soli w pożywieniu. Taki obrzęk znika raczej samoistnie w ciągu dnia.

Można zapobiec opuchnięciu oczu, oczyszczając je częstszym mruganiem. W ten sposób podtrzymujemy sprawny przepływ limfy i łez, a dodatkowo ćwiczymy mięśnie oka. Natychmiastową pomoc w przypadku porannego opuchnięcia oczu przynoszą kremy odwadniające oraz sztyfty do oczu z wyciągami roślinnymi. Doskonałym sposobem jest poranne przecieranie kostką lodu.

Makijaż też może przyjść z pomocą opuchniętym oczom. Pamiętajmy jednak, że trzeba w umiejętny sposób dobrać kolory. Na przykład jasne cienie, które zazwyczaj otwierają oko, należy stosować z rozwagą. Tuszujemy rzęsy tylko w zewnętrznym kąciku oka, a kreskę kierujemy do góry. Mocniej podkreślamy usta odwracając w ten sposób uwagę od oczu. Uwaga na wrażliwe oczy. Najlepiej pielęgnować je nienatłuszczającym żelem bez substancji zapachowych. Taki żel dostarcza skórze wilgoci, nie podrażniając.

 Korzystajmy z zabiegów w gabinecie kosmetycznym, gdzie jest duży wybór zabiegów pomagających utrzymać dobrą kondycję skóry wokół oczu.

Zobacz również: