Wszystkich, którzy długi, majowy weekend postanowili spędzić w domu,zapraszamy na piknik historyczny, który odbędzie się 28 maja 2016 r. na Polanie w Lipkowie.

W ramach Głównych Obchodów Roku Henryka Sienkiewicza na Mazowszu, serdecznie zapraszamy na piknik historyczny, który odtworzy klimat wydarzeń,zapisanych na kartach „Trylogii”.
Głównym punktem imprezy będzie inscenizacja „Pojedynku podpułkownika kozackiego Jurko Bohuna z imć Panem Michałem Wołodyjowskim”. W wydarzenia i nastrój z ówczesnej epoki wprowadzi nas wybitny polski aktor – Pan Andrzej Seweryn, który odczyta fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza  „Ogniem i mieczem”.
Na jeden dzień polana w Lipkowie zamieni się w wielkie widowisko historyczne, złożone z obozów wojsk: hetmańskich, pospolitego ruszenia, szwedzkich, kozackich i turecko-tatarskich. Ponad 100 rekonstruktorów,na skraju Puszczy Kampinoskiej, stworzy wyjątkową scenerię.Dzięki grupie historycznej „Sarmackie Dziedzictwo” goście pikniku będą mogli poznać dawne zwyczaje szlacheckie, podziwiać stroje z epoki i posłuchać opowieści, jak to w owych czasach bywało.

Pokazy walk, z udziałem wojowników konnych, warsztaty kaligraficzne, bicie monet
i degustacja przysmaków sarmackiej kuchni, to tylko niektóre z atrakcji, czekających na gości. Oprócz pojedynku, zaplanowane zostały atrakcje dodatkowe jak: pokaz i nauka tańca, przy muzyce dawnej, w wykonaniu zespołu Fleurdelis, pokazy fechtunku, nauka wyplatania koszyków z wikliny i warsztaty  z tkactwa.

 Zapraszamy na spotkanie z „żywą historią”.

Jak dojechać do Lipkowa?

Dojazd drogą powiatową nr 4126W (Izabelin-Lipków-Stare Babice) lub z Warszawy autobusem podmiejskim linii 714 – przystanek „Lipków-Muzeum” oraz komunikacją lokalną linii: L-6, L-7 i L-18.

Zobacz również: