Wybór prezentu na komunię to nie lada wyzwanie zarówno dla rodziców chrzestnych, jak i zaproszonych gości. Kiedyś standardem były rower i medalik. Obecnie coraz częściej młodzi ludzie otrzymują konsole, iPhone’y, czytniki e-booków, a nawet kucyki. „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów” sprawdził, które prezenty cieszą się największą popularnością.

Media stały się istotnym kanałem inspiracji, także w przypadku szukania pomysłów na atrakcyjny prezent komunijny. W prasie, radiu, telewizji, social media i na portalach internetowych w kontekście Komunii Świętej dominowały frazy rower – w ciągu miesiąca wyraz ten pojawił się w aż 1,5 tys. publikacjach i wpisach, tablet (1,1 tys. materiałów), oraz zegarek (1 tys.). W TOP 5 najmodniejszych upominków znalazły się także łańcuszek i medalik.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także elektronika. Na liście prezentów komunijnych nie zabrakło najnowszego Playstation, iPhone’a, iPada czy czytnika e-booków. Jednak do najoryginalniejszych podarunków należą okulary 3D, drony i smartwatche.

Komunia Święta to żniwa dla producentów i handlowców. Sklepy, zarówno te stacjonarne,  jak i online, prześcigają się w różnego rodzaju rankingach prezentów przygotowanych specjalnie na tę okazję. Już pod koniec marca na rynku roi się od specjalnych, komunijnych promocji, a także atrakcyjnych ofert kredytowych. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się polisy posagowe przygotowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Zobacz również: