Dwudziestotrzylatek z Zawiercia związał się z dwunastolatką. Teraz odpowie przed sądem za pedofilię. Grozi mu do 12 lat więzienia. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu.

O kontaktach seksualnych 12-latki z dorosłym mężczyzną opowiedziała policjantom matka dziewczynki. Pewnego dnia kobieta wyczuła papierosowy dym w swoim mieszkaniu. To ją bardzo zaniepokoiło. Podczas rozmowy z dzieckiem dowiedziała się, że jej córka zakochała się w o 11 lat starszym mężczyźnie, a on najprawdopodobniej w dziewczynce. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu, którzy przez kilka tygodni zbierali dowody przeciwko 23-latkowi. Mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu w Zawierciu.

Ich „miłość”  to… ciężkie naruszenie prawa. Nawet „gorące uczucie” nie zwalnia od odpowiedzialności. W myśl prawa 23-latek odpowie przed sądem za nawiązywanie kontaktu z małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego i współżycie z osobą poniżej 15 roku życia. W myśl kodeksu karnego grozi mu do 12 lat więzienia.

Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę, sąd aresztował 23-latka na dwa miesiące.

źródło: policja Zawiercie

 

Zobacz również: