Po raz 12. AZS Środowisko Warszawa ma przyjemność organizować Test Coopera dla Wszystkich na stadionie RKS Skra ul .Wawelska 5, 14 maja (sobota) tradycyjnie czekamy na Was w godzinach 10:00 – 16:00. Uczestnicy mają okazję zarejestrować się wcześniej przez stronę internetową www.testcooopera.pl . Jednak jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście zapraszamy na SKRĘ, zapiszemy Was na miejscu.

Test Coopera to uniwersalny sprawdzian naszej aktualnej kondycji. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, żeby wiedzieć na ile Cię stać. Tu jesteś sam na sam z bieżnią. Nie ma typowej rywalizacji – każdy z uczestników ma 12 minut. Dystans, jaki w tym czasie pokonasz, zależy tylko od Ciebie: od Twoich nóg, od Twojej głowy i od Twojego serca.  Po biegu nasz wynik jest odczytywany w tabeli stworzonej przez amerykańskiego lekarza Kennetha Coopera. Przykładowo mężczyzna w wieku 20-29 lat na wynik dobry musi przebiec od 2400m –2800m, natomiast kobieta w tym samym wieku 2200–2700 metrów.

Dla 200 osób czekają koszulki, każdy uczestnik otrzyma numer startowy, jednorazowy chip i dyplom po biegu z wpisaną odległością oraz butelkę wody lub napój.

Po raz drugi skorzystamy z elektronicznego pomiaru odległości udostępnionego przez firmę Gepard, produkującą systemy do pomiaru czasu.

Nie zastanawiaj się czy dasz radę, jak wypadnie Twój znajomy i czy będziesz szybszy niż najlepszy dziesięciolatek.  Stań na starcie. 12 kolejnych minut da Ci odpowiedź, której poszukujesz.

Od jesieni 2010 roku tradycyjnie testujemy naszą sprawność fizyczną na SKRZE. Na początku był starty, rozpadający się tartan, ale kilka lat temu wymieniono nawierzchnię i warunki do biegania są rewelacyjne. Specyficzny klimat tworzą wiekowe już trybuny – może kiedyś powstanie tu obiekt na miarę międzynarodowych imprez sportowych, taki jak kilkadziesiąt lat temu przy Wawelskiej 5 – gdzie zdobywano liczne rekordy Polski, Europy i  Świata.

Akcje Test Coopera dla Wszystkich organizowana jest w całej Polsce od 2011 r. Wzięło w niej udział już blisko 50 000 osób wspólnie pokonując odległość 100 000 km. – dwa i pół razy okrążyliśmy wspólnie kulę ziemską.

 

 

Zobacz również: