Ta niedziela będzie należała do rodzin. 15 maja ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku pod wspólnym hasłem „Każde życie jest bezcenne”. Marsze są organizowane w 140 miastach!

– Ile razy zadajemy sobie pytanie, co w naszym życiu jest najważniejsze i ile razy na to pytanie odpowiadamy – rodzina? A ile razy mamy możliwość podzielenia się radością płynącą z tego faktu z innymi? Pewnie czasem zdarza się nam to w gronie przyjaciół i bliskich znajomych, rzadziej publicznie.  W najbliższą niedzielę w całej Polsce ruszą Marsze dla Życia i Rodziny, podczas których wspólnie będziemy głosić pochwałę każdego ludzkiego życia, miłości i wierności małżeńskiej, macierzyństwa i ojcostwa. Podczas spotkania chcemy przypominać o tym, że każde dziecko nienarodzone musi mieć w naszym kraju zagwarantowane prawo do życia. Chcemy pokazać, że trwałe związki małżeńskie oparte na miłości, wierności i uczciwości to nie relikt dawnych czasów, ale rzeczywistość o którą trzeba zabiegać i którą należy szanować.  Chcemy również pokazać, że rodzina wychowująca dzieci to nie patologia, ale najlepszy pomysł na szczęście i życiowe spełnienie. Organizatorzy i uczestnicy Marszów dla Życia i Rodziny stawiają na afirmację życia ludzkiego, które zawsze jest dobrem samym w sobie, bez względu na stan zdrowia, okoliczności poczęcia, czy jakiekolwiek inne okoliczności. – mówi Paweł Kwaśniak z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

W Warszawie Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się o godzinie 12:45 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, skąd w radosnym i kolorowym pochodzie przejdzie do Parku Kazimierzowskiego przy ul. Browarnej, gdzie przewidziane są atrakcje dla całych rodzin – m.in. eksperymenty naukowe czy konkursy z nagrodami.

Około godziny 13:00 organizatorzy zapraszają przedstawicieli mediów na briefing prasowy, który odbędzie się pod Hotelem Europejskim przy Krakowskim Przedmieściu.

Wśród osób, które zapraszają na Marsze dla Życia i Rodziny, znalazły się w tym roku m.in. znane osoby życia publicznego: prezenter pogody Tomasz Zubilewicz, aktor Marcin Kwaśny, redaktor Krzysztof Ziemiec, prof. Bogdan Chazan, redaktor Jan Pospieszalski, senator Jan Żaryn i inni.
Do zobaczenia na Marszu!

fot diecezja.elbląg

Zobacz również: