Zabójca kibica Korony Kielce już w Polsce Piotr K. (28 l.) poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za zabójstwo Piotra Piróga, kibica Korony Kielce, jest już w Polsce.

Do kraju wraz z 21 innymi polskimi bandytami został przetransportowany z Londynu wojskowym samolotem CASA. Piotr K. jest podejrzany o to, że we wrześniu 2007 roku w okolicach kieleckiej Galerii Echo zadał siedzącemu w samochodzie 22-letniemu Karolowi kilka ciosów nożem.  Rany okazały się śmiertelne. Do ataku doszło po meczu Korony z Legią. Wszystko wskazuje, że kibole krakowskiej Wisły przyjechali do Kielc na swoiste polowanie. Najprawdopodobniej Karol Piróg był ich przypadkową ofiarą. Kompani Piotra K. zostali zatrzymani, on sam uciekł z Polski.

Nie po raz pierwszy okazuje się, że tego typu polscy przestępcy znajdują bezpieczne schronienie w Anglii. Piotr K. zaszył się w Londynie.

Ostatecznie w styczniu tego roku tam wytropili go policjanci. Na niewiele mu się zdało, że podawał się za Łukasza, tak między innymi przedstawiał się swojej dziewczynie, z którą tam mieszkał. Zidentyfikowany trafił za kraty. Gdy stało się jasne, że drogą ekstradycji wróci do kraju nie godził się na to.

Niewiele mu to dało, bo w kwietniu londyński sąd wydał zgodę na ekstradycję. W efekcie na pokładzie wojskowej CASY  w „doborowym” towarzystwie innych poszukiwanych bandytów, eskortowany przez policję wylądował na warszawskim Okęciu. Na razie siedzi w areszcie w stolicy.

W przyszłym tygodniu zostanie przewieziony do Kielc, gdzie na niego już czeka prokurator, który zamierza go przesłuchać, później stanie przed sądem.

Wśród konwojowanych jest także Mariusz F.

Za Mariuszem F. Sąd Okręgowy w Warszawie wystawił dwa europejskie nakazy aresztowania. Mężczyzna poszukiwany był m.in. za rozbój z użyciem broni palnej oraz ukrywanie osoby poszukiwanej listem gończym. Mariusz F. jest w trakcie odbywania kary pozbawienia wolności w Anglii. Podejrzany usłyszał wyrok 30 lat pozbawienia wolności za zabójstwo i 27 lat za usiłowanie zabójstwa. Obu zbrodni dopuścił się na terenie Wielkiej Brytanii. Został tymczasowo przekazany do Polski, aby odpowiedzieć za przestępstwa popełnione na terenie kraju.

2 3

KOŹ

Zobacz również: