Stephane Antiga, trener kadry narodowej mężczyzn po konsultacjach z Pionem Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej ustalił skład reprezentacji na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 oraz poprzedzający go XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie:

Reprezentacja Polski na interkontynentalny turniej kwalifikacyjny w Tokio:

Mateusz Bieniek – środkowy

Rafał Buszek – przyjmujący

Fabian Drzyzga – rozgrywający

Piotr Gacek – libero

Karol Kłos – środkowy

Dawid Konarski – atakujący

Michał Kubiak – przyjmujący

Bartosz Kurek – przyjmujący/atakujący

Grzegorz Łomacz – rozgrywający

Mateusz Mika – przyjmujący

Marcin Możdżonek – środkowy

Piotr Nowakowski – środkowy

Artur Szalpuk – przyjmujący

Paweł Zatorski – libero

Stephane Antiga – trener

Philippe Blain – asystent trenera

 

Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016 zostanie rozegrany w Tokio (28 maja-5 czerwca 2016) z udziałem Australii, Chin, Francji, Iranu, Japonii, Kanady, Polski oraz Wenezueli.

Wylot do Japonii poprzedzi start w XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (17-19 maja w Krakowie) z udziałem Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii.

Podczas czwartkowego spotkania z przedstawicielami mediów w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale trener Antiga wyraził duże zadowolenie z przebiegu dotychczasowych przygotowań: – Jestem bardzo zadowolony. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Trochę odpoczęli i od przyjazdu tutaj, od pierwszego dnia, byli bardzo zaangażowani. Było widać, że wiedzą po co tu są ­– mówił szkoleniowiec.

Autor/Źródło: Janusz Uznański – Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Zobacz również: