WARSZAWA: W weekend utrudnienia na ulicach

Na najbliższą sobotę i niedzielę, 14-15 maja, drogowcy zaplanowali wymianę nawierzchni na ul. Sasanki. Ulicami w centrum przejdzie Wielka Parada Studentów, zmiany w ruchu będą także w okolicy PGE Narodowego.

Roboty drogowe
Od 12 do 16 maja zamknięta dla ruchu będzie ul. Posag 7 Panien w rejonie skrzyżowania z K. Gierdziejewskiego. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Traktorzystów – Władysława Jagiełły – Warszawska – K. Gierdziejewskiego. Swoją trasę zmienią autobusy linii 177. Utrudnienia związane są z odtworzeniem nawierzchni po budowie sieci ciepłowniczej.

Od piątku, 13 maja od godz. 22.00 do poniedziałku, 16 maja do godz. 6.00 zamknięta dla ruchu będzie ul. Białobrzeska przy skrzyżowaniu z ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Zamknięty będzie wylot ul. Białobrzeskiej w ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. od strony ul. Kopińskiej. Kierowcy jadący ul. Białobrzeską od strony Opaczewskiej będą musieli rozjechać się w prawo lub w lewo w ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Kopińska – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. lub Szczęśliwicką. Utrudnienia związane są z budową magistrali ciepłowniczej. Swoją trasę zmienią autobusy linii 157 – pojadą ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., Szczęśliwicką i ul. ppłk. M. Sokołowskiego „Grzymały” wrócą na swoją trasę.

Zarząd Dróg Miejskich wymieni nawierzchnię na północnej jezdni ul. Sasanki na odcinku od granicy robót Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury. Prace podzielone będą na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się w piątek 13 maja o godz. 22.00 i potrwa do soboty 14 maja, w tym czasie drogowcy wymienią asfalt na połowie jezdni. Drugi etap – wymiana nawierzchni na drugiej połowie jezdni – rozpocznie się w sobotę 14 maja 24.00 i potrwa do poniedziałku 16 maja do godz. 04.00.  Dzięki temu podczas robót zawsze przejezdny będzie jeden pas ruchu.

W weekend wykonawca remontu ul. Marymonckiej pod budowie kolektora Burakowskiego bis będzie układał nawierzchnię na zachodniej jezdni pomiędzy ul. W. Smoleńskiego a ul. S. Żeromskiego. W tym czasie jadący w kierunku centrum będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, który będzie przesuwany w zależności od etapu prac.

Od 16 do 19 maja zwężone o jeden pas będą obydwie jezdnie ul. Żołnierskiej w rejonie węzła ze Strażacką oraz przed skrzyżowaniem z ul. Marsa. Na odcinku ok. 200 metrów wyłączone z ruchu zostaną skrajne lewe pasy obydwu jezdni ul. Żołnierskiej w rejonie wiaduktów na węźle z ul. Strażacką oraz ok. 400 m przed skrzyżowaniem z ul. Marsa (w rejonie przejścia dla pieszych). Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała do 19 maja. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji deszczowej.

Imprezy uliczne
W czwartek, 12 maja w godz. 21.00 – 23.00 odbędzie się impreza NightSkating Warszawa i przejazd na rolkach. Rolkarze wyruszą sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na ul. Krakowskie Przedmieście i będą przemieszczali się ulicami: Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Łopuszańska – F. Hynka – Marynarska – Wołoska – Domaniewska – Bukowińska – al. Wilanowska – al. gen. W. Sikorskiego – Jana III Sobieskiego – Belwederska – J. Gagarina – Czerniakowska – Solec – Wioślarska – Ludna – Książęca – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście.

W sobotę, 14 maja, ulicami przejdzie Wielka Parada Studentów Juwenaliów Warszawskich 2016. Uczestnicy wyruszą ok. godz. 16.00 z pl. Defilad i przejdą po zachodniej jezdni ul. Marszałkowskiej, pl. Konstytucji, L. Waryńskiego, Stefana Batorego na stadion klubu Syrenka.

W sobotę i niedzielę na stadionie PGE Narodowym odbędą się zawody żużlowe Lotto Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland oraz mecz żużlowy Polska – Reszta Świata. W dniu 14.05 od godziny 16:00 do 19:00 i w dniu 15.05 od godziny 11:00 do 14:00 wyłączony z ruchu indywidualnego za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: Al. Księcia Józefa Poniatowskiego, Al. J. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, Al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Po zawodach, w przypadku gdyby znaczna część widzów chciała pieszo wracać do centrum wyłączony z ruchu zostanie ciąg Al. Jerozolimskie – Most Józefa Poniatowskiego – al. J. Poniatowskiego na odcinku Rondo gen. Ch. de Gaulle’a – Rondo J. Waszyngtona oraz al. Zieleniecka od Ronda J. Waszyngtona do ul. Targowej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami oraz imprezami masowymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Zobacz również: